Samsung Galaxy S8 ve S8+

Samsung Galaxy S8 ve S8+ Özellikleri ve İnceleme

S8 teknik özellikler

S8+ teknik özellikler

Samsung Galaxy S8 ve S8+ fiyatı, Samsung Galaxy S8 ve S8+ ne zaman çıkacak, Samsung Galaxy S8 ve S8+ özellikleri ne olacak derken beklediğimiz telefon çıktı.
Samsung Galaxy S8 ve S8+ piyasada görebileceğiniz tüm telefonlardan farklı bir telefon olarak ilk bakışta çarpıcı güzelliğiyle karşımıza çıkıyor. Ülkemizde S8 3999 TL, S8+ ise 4499 TL fiyatları ile Samsung tarafından ön sipariş toplanmaya başlandı. Bahsettiğimiz fiyatlarla giriş yapması, fiyatların yüksek olması bir dezavantaj olarak gözüküyor. Orta seviyeli telefonların aynı işlemleri yapabildiğini düşündüğünüzde fiyat biraz can sıkıcı oluyor.

Samsung Galaxy S8&s8+ ön yüzü

Telefon ekranının oldukça parlak,net ve keskin bir görüntüsü var. Renkler çok iyi, film izlerken içinde kendinizi hayal edebilirsiniz. En önemlisi ekran kenarlarının kaldırılıp ekranın tüm telefona yayılarak tasarlanması büyük bir telefon şasesine ihtiyaç duymadan geniş bir ekrana kavuşmanızı sağlıyor. Telefon ön ve arka yüzünde birbirini tamamlayan uyumu ile bir bütünlük oluşturuyor.S8&s8+

Telefon kilidi açma konusunda pin girmek şekil çizmek kullanıcıların sevmediği işlemlerdir. Telefonda ekrana yer açmak için sıkıştırma yapılırken bazı özelliklerin geliştirilmesi gözardı edilmiş.Örneğin Parmak izi okuyucu bunlardan birtanesi, parmak izi okuyucu telefonun arkasına koyulması bazı kullanıcıların pek hoşuna gitmeyebilir. Bunun yanında göz tarayıcı ve yüz tanıma fonksiyonları telefona bu konuda artı değer kazandırsa bile parmak izi alışkanlığından telefona bakarak göz taraması yap aç veya yüz tanıma yöntemleri alışmak veya sevmek kullanıcılar bakımından sıkıcı olabilir. Kullanıcılar bu yeni yöntemleri tercih ederler mi bekleyip göreceğiz. Kısacası biraz sıkıcı bir durum ama sonuç olarak güvenlik açısından önemli bir özellik olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz.

Telefonun yeni özelliklerinden biride Güvenli Klasör; telefonunuzda gizli tutulması gereken dosyalarınız ve uygulamalarınız varsa, bunları bu klasöre taşıdığınızda Samsung’un yüksek güvenlikli Knox sistemi güvenli bir şekilde kalmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla sizden başka kişilerin bu klasör içindekileri görmesini engelleyebilirsiniz.

Performans olarak telefon beklentileri fazlası ile karşılıyor. Şarj olması, dosya indirme, uygulama kurma ve uygulamalar arası geçişler hızlandırılmıştır. Daha hızlı ve yüksek performansının altında yatan en önemli detay en gelişmiş 10nm işlemciye sahip olması, yeni işlmecisi ve bu performansı ile oyun hayranlarınında ilgisini fazlasıyla çekecektir. Suya ve toza karşı dayanıklı, yağmurda telefonla rahatça konuşabilir, çölde rahatlıkla gezebilirsiniz. Ben hiç ihtiyaç duymadım. Ama tatillerde deniz altı resim çekmek için veya telefonunu suya düşürenlerin beklentisini fazlasıyla karşılayacaktır.

Müzik sevenler içinde Galaxy S8 ve s8+ size 32 bit PCM ve DSD64/128 playback desteği ve yeni kullaklıkları ile daha eğlenceli bir hal alıyor.

Akıllı telefonlarda fotoğraf ve video kayıt formatlarının gelişmesiyle dosya boyutlarıda büyümeye ve telefon hafızası ve artırılabilir hafızalarınızın çabuk dolmasına sebebp oldu. Bu durum can sıkıcı bir durum olmaya başladı. Dosyaları google drive veya one drive üzerine at, bilgisayara atalım, eski resim ve videoları silelim derken sıkılmaya başlıyoruz. İşte böyle durumlarda telefonlarda artırılabilir hafıza desteği ve bunun limitleri önemlidir. Galaxy S8 ve s8+ size 256GB’a kadar artırılabilir hafızası ile dosya silmeyi ve taşımayı unutturacak.

Gelelim şarj özelliğine şarj olmasının hızlandığından bahsetmiştik. Hızlı şarj özelliği yanında Kablosuz şarj ile de farkını ortaya koyuyor.

Samsung artık kendisine bir siri yapmış adı Bixby!

Bixby. Galaxy S8 ya da S8+’ı kullanırken istediğinizi anlatmak için ses, yazı ya da dokunmayı kullanabilirsiniz, o bunları anlayabiliyor. Hatta sözcükle anlatamadığınızda kamerayı açın Bixby gereğini yapsın. Bixby ile Galaxy S8 ve S8+’ın arama yöntemlerini değiştireceğe benziyor. Siri kahveyi Bixby yapsın 🙂

Bixby hakkında konuşmak erken olabilir ancak Bixby küçük bir ağaç gibi düşünebilirsiniz büyüdükçe çok güçlü bir ağaç olacaktır.

Peki almalımıyım?

Bu telefonu satın almanızın çok nedeni yoktur. Samsung Galaxy S7 Edge de daha düşük fiyatlarla veya başka marka telefonlar ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Kamera, ekran, görüntü kalitesi, performansı, güvenlik özellikleri fazlasıyla istiyorsanız tercih sizin. Samsung, elindeki herşeyden en iyisini bu telefona eklemiş. Sonuç olarak mükemmel performans sergiliyor. Sonuç Yüksek fiyatı ve biyometrik uygulamalar canınızı sıkmıyorsa alabilirsiniz.

Aşağıda telefonun test sonuçlarını ve iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile karşılaştırmalarını görebilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.