max-q

NVIDIA MAX-Q Dizüstü Oyun Bilgisayarı daha ince daha hızlı

Nvidia Jen-Hsun Huang Max-Q-tanitimm

NVIDIA yeni Dizüstü Oyun Bilgisayarını açıkladı. Taiwan’da 30 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Computex 2017 Fuarı son hız devam ediyor. Fuarda her gün birbiri ardına yeni teknoloji tanıtım haberlerini alıyoruz. Bu haberlerden bir yenisi dünyanın sayılı Grafik Kartı üreticilerinden biri olan NVIDIA’dan geldi.

Firma NVIDIA MAX-Q Dizüstü Oyun Bilgisayarı tanıtımını gerçekleştirdi. NVIDIA MAX-Q Dizüstü Oyun Bilgisayarı, PS4 Pro modelinden yüzde 60 daha hızlı, daha ince ve kuvvetli bir bilgisayar olarak karşımıza çıktı.

nvidia-geforce-gtx-max-q-laptops

NVIDIA Max-Q o kadar ince ve hafif ki düşünün bir kere 18 mm kalınlığında 2.267 kg ağırlığında ve içinde NVIDIA’nın GTX 1080 olan 4K ve VR desteğine sahip güçlü bir bilgisayardan bahsediyoruz. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarda oyun oynayan kullanıcıları kullandıkları bilgisayardan soğutabilecek onları kendine çekebilecek kadar etkili bir tasarımı ile oyun bilgisayarları arasında zirvede kendine yer bulacaktır.

nvidia-geforce-gtx-max-q-laptops-the-marvels-of-max-q

Max-Q teknolojisi, NASA’nın 4 yıl önce gerçekleştirdiği uzay dalışı misyonundan ismini alıyor. Ayrıca atmosferik uçuşlarda, bir roket üzerindeki aerodinamik stresin en üst düzeye çıktığı noktayı temsil eden bir söz öbeği.

NVIDIA, yeni Max-Q tasarımının daha ince ve daha hafif olması amacıyla tasarlanan yeni “yonga, sürücüler, termal ve elektrik bileşenleri” kadar, kullanılan yazılımında güç ve ısı ayarlamak için CPU / GPU’daki ayarları ve iş yükünü en iyi konuma getirdiğini söylüyor.

Oyun oynarken veya bilgisayar başında en çok şikayet edile konulardan biride bilgisayarın çıkardığı gürültüdür. İşte bu noktada NVIDIA Max-Q bir adım daha önde , NVIDIA WhisperMode teknolojisini ile oyun oynarken dizüstü bilgisayarınız daha hızlı çalışıyor. WhisperMode Pascal GPU tabanlı dizüstü bilgisayarların hepsinde kullanılabilir.

max-q-whispermode

Peki NVIDIA MAX-Q Ne zaman satışa çıkacak?

27 Haziran 2017 tarihinde satışa sunulacak, satışlarda rakiplerini geride bırakacaktır. NVIDIA MAX-Q dizüstü ve masaüstü oyun bilgisayarlarına rakip olmakla kalmayıp oyun konsollarını da etkileyecektir.

nvidia-geforce-gtx-max-q-laptops-gaming-performance

nvidia-geforce-gtx-max-q-laptops-great-design-and-performance

nvidia-geforce-gtx-max-q-laptops-the-perect-balance

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.