iPhone 7 review
iPhone 7 review

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Konsepti, Haberleri, Özellikleri ve Fiyatı

Apple iPhone 8 etkinliği canlı yayın ile nasıl izlenir?

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Ne zaman Çıkacak?

Apple, 12 Eylül 2017’de son model iPhone’larını tanıtacağı bir etkinlik düzenleyecek, yeni iPhone modelleri için 15 Eylül 2017 ön sipariş alınacak, 22 Eylül 2017’de ise satışa çıkarılacak.

Apple, son 5 yıl içerisinde yeni modellerini hep bu şekilde tanıtımını yapıyor. Tanıt, sipariş al ve sat, aşağıda son 5 yıla ait programı görebilirsiniz.

  • 2012 Yılı iPhone 5 – 12 Eylül tanıtım, 14 Eylül ön sipariş, 21 Eylül satış

  • 2013 Yılı iPhone 5s – 10 Eylül tanıtım, ön sipariş yok, 10 Eylül satış

  • 2014 Yılı iPhone 6/6 Plus – 9 Eylül tanıtım, 12 Eylül ön sipariş, 19 Eylül satış

  • 2015 Yılı iPhone 6s/6s Plus – 9 Eylül tanıtım, 12 Eylül ön sipariş, 25 Eylül satış

  • 2015 Yılı iPhone 7/7 Plus – 7 Eylül tanıtım, 9 Eylül ön sipariş, 16 Eylül satış

Apple’ın, iPhone 8’i 12 Eylül Salı günü Türkiye saati ile 20.00’de Apple Park kampüsündeki Steve Jobs Tiyatrosu’nda tanıtması bekleniyor. Etkinlikte Apple’ın iPhone 8 ile birlikte iPhone 7s, iPhone 7s Plus, Apple Watch ve 4K Apple TV ürünlerinide tanıtması bekleniyor.

iPhone 8’in fiyatı ne kadar olacak?

Telefon özellikleri bakımından en pahalı iPhone olacağı fiyatının 1000 doları aşacağı tahmin ediliyor. Yurtdışı satış fiyatları aşağıdaki gibi olması bekleniyor. Ülkemizde fiyatların vergi vb. sebepler nedeniyle daha fazla olacağını söyleyebiliriz.

iPhone 8 64 GB 999 dolar,

iPhone 8 256 GB 1099,

iPhone 8 512 GB 1199 dolar

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tasarımı ve özellikleri nasıl olacak?

Apple tarafından bu yıl iPhone 10. yılına özel lansmanı ile tanıtacağı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tasarımı, Türkiye satış tarihi, fiyatı ve özellikleri ile ilgili detaylar sızmaya başladı.

iPhone 8’in Herkesi Şaşırtacak 10 Mükemmel Özelliği için tıklayınız.

Apple bu sene 3 yeni iPhone modelini kullanıcıların beğenisine sunacak. Apple iPhone’nun 10. yılına özel olarak geliştireceği iPhone 8 ve 8 Plus ile birlikte iPhone 7s ve iPhone 7s Plus piyasaya sürecek. Bilindiği üzere yakın zamanda iPhone 8 nasıl bir tasarıma sahip olacağı sorusu internete sızdırılan yeni görsellerle cevabını buldu. Samsung’ta yaşanan parmak izi okuyucusu yer karmaşasının Apple tarafından çözüldüğünü sızan fotoğraflardan görebiliyoruz. Apple’ın parmak izi okuyucusunu telefonun arka kısmına logonun hemen altına yerleştirebileceği iddia ediliyordu.Sızdırılan görselde de net bir şekilde görüldüğü üzere, iPhone 8’in arka panelinde herhangi bir parmak izi okuyucu yuvası bulunmuyor. Bu da parmak izi okuyucusunun ekranın alt tarafında yerleştirildiği anlamına geliyor.

iphone 8

iphone 8

iphone 8

iphone 8

Sızıdırılan kapak resimleri ve parmak izi tartışmaları sürerken Apple’a yakınlığıyla bilinen güvenilir kaynaklardan olan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8 ile ilgili iddialarda bulundu. Ming-Chi Kuo iPhone8’de Touch ID destekli parmak izi sensörünün yer almayacağını, Apple’ın bu teknoloji yerine daha gelişmiş bir güvenlik sistemini yeni tercih edeceğini söylüyor.

Kuo’ya göre iPhone 8’in ön kamerasında gelişmiş yüz tanıma sistemi ve üç boyutlu sensörler kullanacak. Parmak izi okyuyucu olacak mı olmayacak mı, yüz tanıma sistemimi olacak veya her ikiside mi olacak ne yazık ki belli değil. Belki önümüzdeki günlerde bu konularda daha farklı haberler gelmeye devam edecek.

Sızdırılan kapak resimleri tartışılırken Concept Creator YouTube kanalı tarafından, iPhone 8 ile ilgili ilginç ve çekici bir konsept videosu yayınladı. Ana ekran tuşu olmayan ve kablosuz şarj özellikli iPhone 8 konsepti, farklı tasarımı ile kullanıcıları büyülüyor. Anlaşılan resimlerden sonra bu video ile beraber köprünün altından çok sular akmaya devam edecektir. iPhone 8 ne zaman çıkacak, iPhone 8 çıkış tarihi ne zaman diye merak ediyorsanız, iPhone 8 17 Eylül 2017 tarihinde tanıtımının yapılması bekleniyor.

Concept Creator YouTube kanalı tarafından yüklenen video’dan sonra EverythingApplePro tarafından yayınlanan son iPhone 8 videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

iPhone 8 fiyatı ile ilgili olarak Apple firmasından bir açıklama yapılmasa da iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için 3500-5000 TL arasında olacağı tahmin ediliyor. iPhone 8 ile ilgili tüm haberleri ve güncellemeri buradan takip edebilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.