Sıfırdan İngilizce öğrenme yontemleri

Konuşarak Öğren ile İngilizce Kelime Hafıza Teknikleri

Bir web sitesi inceleme yazısı ile karşınızdayız. Bu yazımızda sizlere ingilizce öğrenmek ve konuşmak üzerine ilginizi çekebileceğini düşündüğüm bir siteyi tanıtmak istedim. “Bir dil bir insan” atasözü aslında her şeyi açıklıyor. İngilizcenin eksikliği özellikle iş hayatına başlandığından itibaren daha yoğun bir biçimde hissedilmeye başlanmaktadır. Hal böyle olunca da İngilizce öğrenme yolları aranır. İyi bir İngilizce eğitimiz alınabilecek yer bulma işlemi sonrasında öğrenilenlerin hafızada tutulması da işin başka bir kısmıdır. Gramer konuları ile birlikte yürütülmesi gerekli olan kelime ezberi pek çok kursiyeri ciddi oranda etkilemektedir. Kelime ezberinin en etkili yolu öğrenilen kelimenin sürekli tekrarıdır. Bunun yanı sıra yeni öğrenilmiş olan bir kelimenin sürekli olarak cümle içinde kullanılması da ezber konusunda sıkıntı yaşayanlar için oldukça etkili bir durumdur. Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte İngilizce kelime hafıza teknikleri arasında akıllı telefonlar yüklenebilen pek çok oyun ya da program bulunmaktadır. Akıllı telefonların sağladığı bu avantajlardan yararlanmak da boş zamanları kelime ezberi ile değerlendirmek açısından oldukça etkilidir. Tüm bunlar haricinde eskiden bu yana uygulanan ve önemi azımsanamayacak olan kelime kartları da iyi bir yöntemdir. Özellikle sıkça kullanılan kelimelerden başlanılarak kartlara yazılıp sürekli tekrar edilen kelimeler oldukça kolay bir biçimde hafıza da tutulabilir. Bunlar dışında ise herkes kendi öğrenme kapasitesine göre bir yöntem geliştirebilir örneğin kelimelerin kişide yaptığı çağrışımlar da kelime hafıza teknikleri açısından oldukça öğretici bir yöntemdir.Sıfırdan İngilizce öğrenme yontemleri

Gerek kelime ezberinde gerekse de gramer konularında ezberci yöntemlerden kaçınılması gerektiği gibi bu öğrenilenlerin hayata uygulanır olması da önemlidir. Peki sıfırdan İngilizce öğrenmek zor mudur? Öğrenmenin yaşı ve zamanı yoktur. Sıfırdan İngilizce öğrenmek ya da daha önceki bilgilerin üzerine bir şeyler koymak insanın bu işi istemesi ile başlar. Bunu kişi dilerse kurs alarak eğitmenler yardımı ile halledebileceği gibi dilerse evde de başarabilir. Fakat bir yabancı dil eğitimi için işin uzmanı ile çalışmak hem işleri kolaylaştıracak hem de kişinin tıkandığı yerde ona yol gösterecek bir destekçi olacaktır. Bu durum kursiyerler için de oldukça avantajlı bir yöntemdir. Kursa gitmek için vakti olmayanlar için ise teknolojinin her alanda gelişmesi pek çok kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Pek çok yabancı dil kursu bu işi artık online dersler üzerinden yürütmektedir. Vakit darlığı yaşayanlar için kaçırılmayacak bir fırsat olan online eğitimlerinde kendince sıkıntıları vardır. Eğitmen ile birebir iletişim olmadığından sıkıntı yaşama olasılığı yüksektir. Bunun yanı sıra konuşarak öğren eğitimleri ise bire bir eğitim olduğundan oldukça etkili sonuçlanacak bir eğitim sistemi uygulamaktadır.

Binlerce kişinin bu eğitim sisteminin bir parçası olarak oldukça etkili sonuçlar alması sistemi uygulayanların işini ne kadar ciddiye aldığını da göstermektedir. Sistemin ne kadar işlevsel ve sonuç odaklı olduğunu anlayabilmek adına kursiyerlerin görüşlerine de bakmak gerekir. kariyer hayatında oldukça önemli olan İngilizcenin bir keyfe dönüştüğünü konuşarak öğren ailesine dahil olan kursiyerlerden dinlemek isteyenler http://www.konusarakogren.com/blog/konusarak-ogren-yorumlari-serhat-serhatli/bağlantısını inceleyerek izlenim edinebilir. Konuşarak öğren de sadece gün içerisindeki konuşmalardan değil sistemin kursiyerine sunduğu pek çok uygulama ve avantajlardan yararlanmak mümkündür. Konuşarak öğren sisteminin en büyük avantajı ana dili İngilizce olan eğitmenlerden eğitim almak ve kişilerin hatalarını kolaylıkla görebilmesidir. Konuşarak dil eğitimlerinden net sonuç almak isteyenlerin tek adresidir.

konusarak-ogren

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.