Sequent smart watch partner tier

Kendi Kendini Şarj edebilen İlk Akıllı Saat

Sequent kinetik kendini sarj eden akilli saat

Akıllı telefonlardan sonra hayatımıza bildiğiniz üzere akıllı saatlerde girmeye başladı. Başlangıçta kullanım ve talep düşük olsa da zamanla kullanım oranları artmaya başladı. Şu an çok düşük fiyatlardan çok pahalı fiyatlara akıllı saat bulmanız mümkün görünüyor. Özellikle sağlık, spor uygulamaları popülerliğini artırdığını söyleyebiliriz. Akıllı saatler için birçok olumlu düşüncelere sahip olsak da en önemli dezavantajı pil ömrünün kısa olması 2-3 günde bir kullanıma bağlı olarak telefonu şarj etme ihtiyacının olmasıdır.

Peki size akıllı saatinizin kendi kendini şarj edebildiğini söylesek ne derdiniz?

Süper dediğinizi duyuyor gibiyim. İşte bu şarj sorununa çözüm bulundu. İsviçre merkezli Sequent firması tarafından üretilen akıllı saat kinetik enerjiyi elektriğe çevirip kendi kendini şarj edebiliyor.

Akıllı saatlerin kısa olan batarya kullanım ömrü artık uzayacak görünüyor. Henüz 3 yıl önce kurulan İsviçreli şirket Sequent tarafından geliştirilen ve şirketin ismini taşıyan saat, kinetik enerjiyi elektriğe dönüştürebilen bir sisteme sahip. Böylece siz hareket ederken kendiliğinden şarj olabiliyor. Şarj etmek için ekstra bir bağlantı noktası da değiştirilebilir pil haznesi de saatte yok. Sisteme ait patent şirket tarafından alınmış.

Peki kendi kendini şarj edebilen bu saatin özellikleri neler?

Sequent, kendini şarj edebilme özelliği haricinde normal bir akıllı saatte bulunan; kalp atışı sensörü, aktivite takibi, 50 metreye kadar suya dayanıklılık, GPS, Bluetooth ve bildirim sistemi gibi özelliklerin hepsine sahip.

Sequent kinetic self-charging smart watch properties_03

Sequent kinetic self-charging smart watch properties_01

Sequent kinetic self-charging smart watch properties_02

Sequent kinetic self-charging smart watch properties_04

Diğer Akıllı Saatlere göre daha uzun süre kullanım  🙂Sequent kinetic self-charging smart watch power compare

Saat Boyutları

Sequent kinetic self-charging smart watch sizes

Ergonomik, kaliteli ve kolay değiştirilebilen şık kordonlara sahip, kısacası seçenekleriniz çok fazla

sequent kordon ergonomi

sequent kordon degistirme

Sequent akilli saat kordon

Kullanıcılar bu yeni kinetik enerjili akıllı saat ile ne zaman buluşacak?

Sequent şirketi tarafından patent alınmış olsa da kinetik enerjiyi elektriğe dönüştüren batarya sisteminin kullanıcılar ile yurt dışında satılmaya başlandı. Bazı modeller şimdiden tükenmiş. Türkiye’de ne zaman satılacak onu beraber göreceğiz. Şarja takmadan daha özgür bir saat deneyimini merakla bekliyor olacağız.

Hareket Enerjisiyle Şarj Olan Akıllı Saat SEQUENT fiyatı nedir?

Kendi kendini şarj edebilen bu saatin başlangıç fiyatı olarak 149 Dolardan başlayıp model seçeneklerine göre fiyat artıyor. Bu proje içinde 80 bin İşviçre Frangı para harcamış. Telefona ait modelleri ve resimleri aşağıda bulabilirsiniz.

Sequent smart watch one black edition white or black face

Sequent smart watch one steel edition blue or black face

Sequent smart watch partner tier

Sequent smart watch make it 100 kickstarter limited

Akıllı saatler ne kadar popüler olsa da herhalde klasik saatlerin yerini alamayacaktır. Belki de zaman beni haksız çıkaracaktır. Zaman herşeyi gösterecektir.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.