whatsapp

WhatsApp Dosya Gönderme Özelliği Değiştirildi

whatsapp belge paylas

WhatsApp ile ilgili güncellemeler sürekli devam ediyor. Her güncellemede yeni bir özellik ekleniyor. Bugünde yeni bir WhatsApp özelliğinden bahsedeceğiz.

WhatsApp Dosya Gönderme Özelliği Nedir?

WhatsApp’ta sohbet uygulaması olması nedeniyle sadece fotoğraf ve video dosyaları paylaşılıyordu. Peki WhatsApp’ta herhangi bir dosya gönderilebilir mi? WhatsApp’ta kullanıcılar sohbet sırasında resim ve sınırlı sayıda dosya (belge) çeşitlerini birbirlerine gönderebilmektedir. WhatsApp’ın son beta sürümü ile birlikte .pdf, .docx, .xlsx ve benzeri dosya uzantılı dokümanları paylaşmakla sınırlı olan dosya gönderme özelliğinde önemli bir değişiklik yapıldı. WhatsApp’ın beta sürümüne gelen yeni güncelleme ile birlikte bu sınır kaldırıldı. Artık her türlü dosya paylaşımı yapabileceksiniz. Bu istediğiniz boyutta dosya gönderebilirsiniz anlamına gelmiyor, Android kullanıcılar için dosya gönderme sınırı 100 MB, iOS kullanıcılar için sınır 120 MB olarak belirlenmiş.

whatsapp dosya gonder

iOS kullanıcıları göndermek istedikleri farklı dosyaları + simgesine dokunduktan sonra Belge, iCloud Drive, Dropbox veya Drive seçeneğini kullanabilir.

WhatsApp her türlü dosya gönderimi özelliği yanında sık mesajlaştığınız kişileri en üste sabitleme ve tek tek gelen fotoğrafları gruplama özelliği eklendi. WhatsApp ile ilgili başka haberlerde verelim. WhatsApp geliştiricileri Youtube uygulamasına ihtiyaç duymaksızın YouTube kaynaklı videoların sohbet penceresinde izlemeye izin veren yeni bir özelliği test ediyor.

Bakalım WhatsApp daha hangi yeni özellikleri ile bizleri şaşırtmaya devam edecek.

whatsapp

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.