instagram-hikaye-gif-ozelligi

Instagram Tanınmış Kişi Profili Nasıl Yapılır?

instagram-mavi-tik-alma

“Instagram tanınmış kişi profili nasıl yapılır?” Instagram kullanıcılarında tanınmış kişi hesaplarında yukarıdaki gibi profilde mavi tik işareti görürsünüz. Bu yazımızda sizlere bu konuda bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle profili oluşturmak için bir Faceook sayfası açmanız gerekiyor. Facebook hesabınız üzerinden nasıl sayfa açılır derseniz eğer bu sayfa profili için https://www.facebook.com/pages/create/?ref_type=logout_gear adresinden facebook bilgilerinizi kullanarak giriş yapınız.

facebook-sayfa-olusturma-bilisimonline

Açılan sayfada yukarıdaki resimde görüldüğü gibi kategori bölümünde sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış kişi üzerinden yeni bir sayfa açıyorsunuz. Sonrasında oluşturduğunuz bu sayfayı aktif hale getirin. Sayfa oluşturuldu, şimdi paylaşım yapma ve sonrasında takipçi toplama zamanı. Bu işlemden sonra instagram hesabınıza tekrar girip ardından hesabınızın işletme profiline geçiş işlemini yapıyoruz. İşletme hesabına geçiş yapılırken sizden bir Facebook Sayfasına bağlanmanız istenir, Facebook sayfasına geçiş yapılırken açmış olduğunuz tanınmış kişi profilini otomatik olarak instagram profilinde tanınmış kişi olarak görünür.

İlginizi çekebilir “WhatsApp Yeşil Tik Dönemi Geliyor“.

Sonuç olarak instagram profili tanınmış kişi olarak oluşturulur. Artık Facebook’da açtığınız sayfa ne üzerine açılıyorsa sizin instagram profilinizde o şekilde görünecektir. Tanınmış kişi profilinizi ayarlar kısmından “Tekrar Kişisel Hesaba Geçiş Yap” ile değiştirebilirsiniz. 

Sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazıyı umarım beğenirsiniz. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa yazıya yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan Soru Cevap bölümünden Bilişim konularından her türlü sorularınızı bize yazabilirsiniz. Sorularınıza ait cevaplar en kısa zamanda sitede yayımlanacaktır.

instagram-logo

Hakkında G. KELEŞ

Bir yorum

  1. Instagram tanimmis kisi profilini yaptim sonra geri kisisel hesaba dondum. Sonra geri isletme profline gecmek istedim. Ama geri gecerken isim degistirmemizi istiyor. Ben degistirmek istemiyorum ne yapmaliyim??

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.