whatsapp

WhatsApp Yeşil Tik Dönemi Geliyor

whatsapp belge paylas

Instagram ve Twitter mavi tik’ten sonra WhatsApp’ta yeşil tik geliyor. Yeşil tik nedir? Yeşil tiki görünce ne anlayacağız? Yeşil tik ne anlama geliyor?

Sosyal paylaşım ağı Twitter ile başlayan Instagram, Facebook vb. ile devam eden ve onaylanmış hesapları (tanınmış kişi olma) gösteren mavi tik çok yakında popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta kullanılacağı söyleniyor.

İlginizi çekebilir “Instagram tanınmış kişi profili nasıl yapılır?”

Windows Phone için oluşturulan WhatsApp Beta’sında fark edilen özellik iOS ve Android’ platformlarından önce Windows Phone üzerinde göreceğiz.

Önümüzdeki günlerde platforma entegre edilmesi beklenen özellik ilk olarak işletmelerin hesaplarına tanımlanacak. WhatsApp, yeşil tik özelliği ile işletmelerle doğrudan iletişime geçmek isteyen kullanıcıların mağdur olmasını önlemek ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek istiyor. Spam amaçlı gönderilen güvenilir olmayan mesajların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Yeşil tik sadece Windows Phone da değil ilk güncelleme ile Android ve iOS platformları içinde kullanıcıların kullanımına sunulacak. WhatsApp nasıl tanınmış kişi olmak yeşil tik almak için bu yeni özelliği ve güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Sizin için hazırlamış olduğumuz bu haberi umarım beğenirsiniz. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa yazıya yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan Soru Cevap bölümünden Bilişim konularından her türlü sorularınızı bize yazabilirsiniz. Sorularınıza ait cevaplar en kısa zamanda sitede yayımlanacaktır.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.