facebook-reklam-verme

Facebook Reklam Verme İşlemi

facebook-reklam-vermeFacebook Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından biridir. İletişim alanı başta olmak üzere pek çok alanda kullanıcı ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Kurumsal veya bireysel olarak yönetilen sitelere, firmalara da reklam ve tanıtım anlamında büyük katkı sağlamaktadır. Bizde sizlere Facebook’ta reklam başvurusu nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Facebook Reklam Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Facebook’ta reklam vermek istiyorsanız hesap veya ana sayfa üzerinde yer alan reklam verme alanını kullanabilirsiniz. Bu alanda sorulan sorulara ve bilgilere doğru bir cevap verdikten sonra başvurunuz karşı tarafa iletilir. Başvurunuz Facebook uzmanları tarafından değerlendirilir. Genellikle başvurular da herhangi bir sorun ile karşılaşılmamaktadır.

facebook-reklamlari

Facebook reklamlarının hedeflerinizi ve tanıtımlarınızı gerçekleştirmede yararlı olup olmadığını soracak olursanız cevabımız evet olacaktır. Facebook Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olması ve kullanıcı sayısının fazlalığı düşünüldüğünde amaçladığınız kitlelere ulaşmanızda katkısı çok fazla olacaktır. Szilerde Facebook reklamları ile beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Reklam vermeniz durumunda reklamlarınız 1-2 saat içinde yayınlanmaktadır. Reklam vermek ve kendinizi tanıtmak daha etkili Facebook reklamları için yapmanız gerekenleri ve ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

facebook-reklam-performans

Metin bölümünde kısa yazıları tercih edin, kelime sayısı 40’ı geçmemeli,

Tanıtım metinlerinde basit ve etkili bir görsel mutlaka bulunmalıdır,

Seçtiğiniz görselde Parlak ve canlı renkler kullanın,

Doğal ve sadelik kişilerin en büyük tercihidir. Yapay şeylerden uzak durun.

Reklamların odak noktası Kadın ve çocuklardır. Kadın ve çocuk öğelerini kullanabiliyorsanız mutlaka kulllanın,

Fark yaratın, farklı olun. Kendinizi fikirlerinizi sürekli yenileyin.

Sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazıyı umarım beğenirsiniz. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa yazıya yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan Soru Cevap bölümünden Bilişim konularından her türlü sorularınızı bize yazabilirsiniz. Sorularınıza ait cevaplar en kısa zamanda sitede yayımlanacaktır.

facebook sponsorlu reklam ücreti, facebook reklam verme resimli anlatım, facebook reklam ücreti nasıl ödenir, facebook reklam verme incelikleri, facebook reklamları işe yarıyor mu, facebook reklam yöneticisi, facebook grup reklamı yapma

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.