bilisimonline.net banner

Instagram Konum Nasıl Eklenir

Birçok sosyal medya uygulamasından konum ekleme işlemine alışkanlığımız bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere instagram uygulamasında paylaşımınıza konum ve yer bilgisi ekleyerek nasıl daha ilgi çekici paylaşımlar yapabileceğinizi anlatacağız. Instagram konum nasıl eklenir gelin bu basit işlemi adım adım anlatalım.

Öncelikle telefonunuzun konum paylaşımı açık olmalıdır. Bunu için telefonunuzun ayarlar bölümünde Konum servisleri kısmına gidin. Telefonununuzun işletim sistemi ve modeline göre aşağıdaki işlemleri yapınız.

  • Android’de konumu açmak için; Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar açın. Kişisel bölümünün altında Konum’a dokunun. Üstte Açık/Kapalı anahtarına dokunun.

  • iPhone’da konumu açmak için; Instagram uygulamasından çıkın ve iPhone’unuzun Ayarlar’ına gidin. Gizlilik, Konum Servislerine giriş yaparak konumu açın.

Konum servisleriniaçtıktan sonra instagram uygulamasının konum servislerini kullanma yetkisi verdiğiniziden emin olmalısınız. Belirtilen ayarları doğru yaptıysanız aşağıdaki adımları takip ederek konum bilginizi ekleyebilirsiniz.

Instagram Konum Nasıl eklenir ?

İnstagram uygulamasına giriş yapın, paylaşmak istediğiniz gönderiyi seçip ilerleyin.

Takipçi aşamasına geldiğinizde Konum Ekle seçeneğine dokunun. Bir konum seç; ekranında konum bilgileriniz otomatik olarak listelenecektir. Burada listelenen yerlerden birini seçebilir veya arama alanına kendi belirlediğiniz bir konumu yazabilirsiniz.

Eğer ekranda eski konumlar listesi varsa sağda bulunan yenileme simgesine tıklayarak ekranı yenileyebilirsiniz. Konumu ekledikten sonra isterseniz çarpı (X) simgesine dokunarak konumu kaldırabilir veya yeniden ekleyebilirsiniz. Konum ekledikten sonra paylaş seçeneğine dokunarak gönderiyi paylaşıyoruz. Sonuç olarak paylaşımınıza konum bilgisi eklenmiş oluyor. Instagram gönderilerinizi düzenle seçeneği ile konumlarınızı isterseniz kaldırabilir veya sonradan konum bilgisi ekleyebilirsiniz. Instagram komun nasıl eklenir sorusuna cevap vermeye çalıştık umarım faydalı olmuştur.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.