apple logo

iPhone 8’in Herkesi Şaşırtacak 10 Mükemmel Özelliği

Herkesin kabul ettiği gibi iPhone artık sadece bir telefon değil ondan daha çok fazlasıdır. Yeni iPhone 8 ile ilgili iddialar ve özellikleri ile ilgili birçok sızıntı mevcut, her geçen gün yeni videolar veya resimleri internet ortamında görebiliyoruz. Sizler için iPhone 8 ile ilgili 10 Muhteşem özelliğini bu yazımızda topladık.

10. Gizli Ön Kamera

Gizli ön kamera ile meraklar artacak, telefonun ön tarafının tamamen ekran olması düşünüldüğünde kamera nereye koyulacak dediğinizi duyuyor gibiyiz. Evet kamera olacak ama gizli bir şekilde yerleştirileceği söylentiler arasında yer alıyor. Bununla birlikte daha önce hiç görmediğimiz kamera teknolojilerinin bu gizli kamerada yer alacağı söyleniyor.

9. Yüz Tanımlama

Rakip Samsung gibi iPhone 8’de yüz tanımlama ve biyometrik uygulama teknolojisi kullanacağı söyleniyor. Apple’ın biyometrik güvenlik uygulamaları alanında yoğun bir şekilde çalıştığı biliniyor. Bakalım iPhone 8 yeni ileri güvenlik özellikleri neler olacak.

8. Ekran Kıvrımı

Samsung’un başarılı bir şekilde uyguladığı kıvrımlı ekran teknolojisine Apple’ın iPhone 8 ‘de geçebileceği düşünülüyor. Böylelikle ekran üzerinde daha fazla görüntü alanı sağlanacak, OLED ekran teknolojisine geçecek Apple’da çerçevesiz bir ekrana geçileceği iddialar arasında yer alıyor.

7. Home Tuşu

Ön tarafın tamamının ekran olası sebebiyle home tuşunun olmayacağı söyleniyor. iPhone 8 görsel sızıntılarında da bu görülebiliyor.

6. USB Type-C ara birimi Özelliği

Apple bu modelle birlikte yeni nesil MacBook’unda kullanılan USB Type-C ara birimi bu kez de iPhone ve iPad’lere geliyor. Apple’a yakın Çinli kaynaklara göre Lightning bağlantısı yerine USB Type-C ara birimi iPhone 8’de görürseniz şaşırmayın. Kısacası USB Type-C özelliği iPhone 8’e fark katabilir.

5. iPhone Numaralar

Apple tarafından telefon isimlerinde kullanılan numaralandırma biçiminden vazgeçileceği konuşulsa da şimdilik pek inandırıcı gelmiyor. Buna sebep olarak ise son olarak geliştirilen Apple Watch serisinde bu geleneği değiştirmesi gösteriliyor. Belli olmaz, iPhone 8 ismini beklerken farklı bir telefon ismi bulabiliriz.

4. Her Hareketi Algılayan Yeni Uygulama

Her hareketi algılayan uygulama ilk kez kullanıcıya sunulacak, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya adına yapılan her aktiviteyi anlamaya çalıştığı yeni bir uygulama üzerinde çalıştığı konuşuluyor.

3. Kablosuz Şarj

Onunca özel üretilecek olan iPhone 8 telefonda analistlere göre kablosuz şarj teknolojisini kullanacağı ve bu konuda özel bir şirketle çalışma yaptığı belirtiliyor.

2. Sanal Gerçeklik

Akıllı bağlantılar ile telefonun gerçekliği arttırılıyor. Yeni geliştirilecek bağlantı noktası ile sanal gerçeklik eklentileri ile senkron edilebileceği konuşulanlar arasında yeni nesil OLED ekrana sahip olacağı Apple tarafından çıkan ilk arttırılmış sanal gerçeklik platformu olacağını belirten yetkililer özel bir kulaklık ile sanal ve gerçek arasında yeni deneyimler sunacağı anlatılıyor.

1. Fiyat

Bugüne kadar çıkan iPhone telefonlar içinde en pahalı telefon olacağını söyleyebiliriz. Açılış fiyatının 1000 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Son haberleri ve detaylı bilgiler için daha önce iPhone 8 hakkında yazdığımıziPhone 8 ve iPhone 8 Plus Konsepti, Haberleri, Özellikleri ve Fiyatı” yazımız için tıklayınız.

Apple iPhone 8 etkinliği canlı yayın ile nasıl izlenir?

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.