windows 10 uygulama kaldırma

Windows 10 Türkçe Yapma

Okuyucularımızdan Soru/Cevap bölümüne gelen sorulardan biride Windows 10 Türkçe Yapma konusunda, bizde bu konuda soruya cevap vermeye çalışalım. Windows 10 İşletim Sisteminizin menüleri, arayüzü İngilizce ise Türkçe yapmak için aşağıdaki adımları uygulayarak işletim sistemini yeniden kurmadan, birkaç dakika içinde yapabilirsiniz.

Windows 10 Türkçe Nasıl Yapılır?

1. Start (Başlat) menüsünü açarak Settings’e tıklayın. Settings uygulaması açılacaktır.

2. Açılmış olan Setting penceresinden Time & Language seçeneğine tıklayın.

3. Açılmış olan kısmın sol bölümünden Region & Language seçeneğine tıklayın.

4. “Languages” adı altında listelenmiş olan dillere bakın. Türkçe listede yer almıyorsa “Add Language” butonuna tıklayarak açılan listeden Türkçe‘yi ekleyin.

5. Türkçe dilini ekledikten sonra üzerine tıklayın ve “Download Language Pack” altından “Download” butonuna tıklayın. Türkçe dil paketinin indirilme süresi, internet hızınıza bağlı olarak bir kaç dakikanızı alabilir.

6. Son olarak Türkçe dilinin altında bulunan “Set as default” ya da “Set as primary” butonuna tıklayın.

İşte bu kadar basit ve kolay. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak Windows 10 İşletim sisteminizi artık Türkçe olarak kullanmaya başlayabileceksiniz. Fakat Windows 10 başlangıcındaki bazı bölümler hala İngilizce görünüyor olacaktır. Bunu değiştirmek için de ayrı bir makalemizde sizlere yardımcı olacağız.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.