apple logo

iPhone X Üzerinde Açık Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

apple logo

Yeni iPhone X modelinde home tuşunun olmaması ile birlikte okuyucularımızdan sayfamızın Soru/Cevap bölümünde bu konuda çok sorular alıyoruz. Bu soruların başında iPhone X Açık uygulamaları nasıl görebilirim? iPhone X açık uygulamalar nasıl kapatılır? gelmektedir.

Bizde bu yazımızda bu sorularınızı cevaplayacağız.

Apple, 10.yılına özel olarak iPhone X modeli yani iPhone 10 tanıtımını yaparak bu yeni telefonla ile birlikte birçok değişiklik yaptı. Home tuşunu iPhone X modeli ile kaldıran Apple, birçok kullanıcının aklında ilk günden soru işaretleri oluşturdu. Home tuşu ile ana menüye giriş yapıp, ekran görüntülerinide kolayca alabilirken şimdi bu tuş olmadan kullanıcılar ne yapacak? iPhone modellerinde home tuşuna 2 kere basıp açık uygulamaları görebiliyor ve kapatabiliyordunuz. iPhone X modeli ile bu işlemler değişti.

iPhone Face ID ( Yüz Tarama Kilidi ) Nasıl Kullanılır ?

iPhone X’te Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

iPhone X telefonunda açık uygulamaları nasıl kapatabilirim?

iPhone X’te açık uygulamaları kapatmak için hızlı bir şekilde ekranın altından üstüne doğru bir kaydırma işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra açık olan uygulamalar kapanacaktır. Fakat bu aşağıdan yukarı kaydırma işlemini yavaş yapmanız durumunda açık olan uygulamaların listesini görebilirsiniz.

iphone x

iPhone X’te uygulamalar arası geçiş nasıl yapılır ?

iPhone X Cihazında uygulamalar arası geçiş yapabilmek için parmağınızı ekranın alt kısmına basılı tuttuktan sonra sola doğru kaydırma işlemi yapmanız gereklidir.

iPhone X hakkında aşağıdaki yazılarımızda ilginizi çekebilir.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.