gameface Atatürk

Facebook Profil Çerçevesi Tasarlama ve Oluşturma

Facebook’ta profil fotoğraflarına eklenen çerçeveler ile facebook profil resmine çerçeve eklemekten “Facebook Profiline Atatürk İmzası veya Takım Logosu vb. Ekleme GameFace” yazımızda bahsetmiştik. Bu yazımızda Facebook profil çerçevesi tasarlama konusundan bahsedeceğiz. Facebook profil çerçevelerini önceden tasarlayamaz sadece hazır çerçeveler kullanılırdı. Şimdi kullanıcıların facebook çerçeve oluşturmasına, tasarlamasına ve bunları yayınlama imkanı var. Sizlerde tasarımlarınızla artık profil çerçevesi oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz. Sizde aşağıdaki resimde olduğu gibi Profil resminin etrafındaki Atatürk imzası benzeri çerçeveler tasarlayıp oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz profil çerçeveleri kullanıcılar tarafından kullanılabilir. 

gameface Atatürk

Facebook Profil Çerçevesi Tasarlama ve Oluşturma Nasıl yapılır?

https://www.facebook.com/fbcameraeffects/home/ adresinde sol üstte yer alan “çerçeve oluştur” butonuna tıkladığınızda kısa bir bilgilendirme ekranı karşınıza çıkar, sonrasında “Kullanmaya Başla” butonuna tıkladığınızda tasarımınızı yükleyip gerekli düzenlemeleri yapacağınız “tasarım” ekranı ile karşılaşırsınız.

Bu işlemden sonra “ileri” butonuna tıkladığınızda detaylar bölümüne ilerliyoruz. Bu bölümde tasarımınızın adını ve anahtar kelimelerini girilir. Sonrasında inceleme bölümüne geliyoruz. Bu bölümde ise girilen tasarım ve detayları son olarak inceliyip hatalarımız varsa onları düzeltiyoruz.

Son olarak Gönder butonuna basıp onaya gönderiyoruz. Böylelikle Facebook çerçeve yapımını bitiriyoruz. Onay süreci yaklaşık olarak 3-4 gün sürebilir. Facebook Profil resimlerine çerçeve tasarlarken aşağıdaki husulara dikkat edilmelidir.

  • Çerçeve tasarımlarınızı oluşturmak için bir resim düzenleme programı kullanın.
  • Tasarımlarınız şeffaf bir arka plana ( transparan ) sahip olmalıdır.
  • Tasarımlarınızı PNG dosyaları olarak yükleyin.
  • Maksimum dosya boyutu 1 MB olmalı daha büyük dosyalar yükleyemezsiniz.
  • Tasarım %100 orijinal olmalıdır taklitlerden sakının. Marka logoları veya bilinen tasarımları kendi tasarımınızda kullanırsanız onaylanmıyor.
  • Basit tutun. Tasarımınızı fotoğrafın kenarlarına gelecek şekilde yerleştirin.
  • Metinleri veya grafikleri, sayfanın ortasına değil en altına ve/veya en üstüne yerleştirin.

Facebook profil resmi çerçevesi oluşturmaktan bahsettik; artık sizlerde Facebook kendi çerçevenizi yapabilir, facebookta çerçeve yapımı konusunda uzman olabilirsiniz. Belki Facebook çerçeve tasarımlarınız çok beğenilir. Yeni bir yazıda görüşmek üzere.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.