apple logo

iPhone Konum Geçmişi Görüntüleme

apple logo

Apple tarafından kullanıcıların konum bilgilerini yada başka bir deyişle dolaştığınız tüm yerleri bir liste halinde tuttuğunu biliyor musunuz? Sizde bir iPhone cihaz kullanıyor ve konum servisleri açık etkin ise sizinde an ve an gittiğiniz yerlerin konum geçmişini cihazınızda görme imkanınız bulunuyor.

iPhone konum geçmişi sayesinde sizde hangi tarih ve saatlerde nerelerde bulunduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda iPhone konum geçmişi nasıl görüntülenir? iPhone konum geçmişi verilere, bilgilere nasıl erişilir? Sorularının cevaplarını yanıtlamaya çalışacağız.

iPhone Konum Geçmiş Tarihi Görüntüleme

Sırasıyla Ayarlar, Gizlilik, Konum Servisleri, Sistem Servisleri, Önemli Konumlar işlem adımları ile iphone konum geçmişini görüntüleme işlemini yapabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak bu konum geçmişi görüntülemeyi kapatabilir veya açabilirsiniz.

iPhone konum geçmişi adımları ile bulunduğunuz yerleri harita üzerinde görebilme imkanıda bulunmaktadır. Bu bilgilere başkaları erişebilir mi derseniz cevabımız hayır olacaktır. Konum servisi geçmişi görüntüleme için Apple kimliği veya Touch ID ile giriş yapabileceğiniz için bu bilgilere diğer kişilerin erişimi yoktur.

iPhone Konum Geçmişi nasıl silinir?

iPhone konum geçmişi silmek için konum geçmişlerinin en altında Tarihçeyi Sil ile bu geçmişlerin hepsini kolayca silebilir veya hangi geçmiş konumu silmek istiyorsanız üzerine bir kere dokunun ve düzenle ve sil şeklinde iPhone konum geçmişi tek tek seçerek silebilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.