instagram hikayeler yeni özellik

Instagram’da Hikaye Süresi Nasıl Uzatılır

Instagram insanların oldukça fazla kullandığı bir sosyal medya uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Instagram kullanıcıları kendilerine ait mail adresi aracılığı ile kendileri tarafından belirleyecekleri bir şifre ile Instagram kullanmaya başlayabilir. Instagram kullanıcıları bu platform üzerinden fotoğraf, video paylaşımı yapıyor.

Ayrıca story, durum ya da hikaye olarak bilinen bir gün hesaplarında bulunan ardından da otomatik olarak paylaştığı hikayeler silinmektedir. Birçok kullanıcı tarafından Instagram’da hikaye süresi nasıl uzatılır? Sorusu sorulmaktadır. Instagram üzerinde oldukça uzmanlaşmış kişiler aslında hikaye süresinin uzatılmasının mümkün olmadığını açıklıyor. Ancak Instagram’ın kendi kullanımında hikayesi üresini uzatamaya yönelik bir uygulama olmasa bile salt Instagram sürümleri üzerinden Instagram’a yönelik üretilmiş benzer uygulamalar ile işlem yapmak söz konusudur.

Instagram Hikaye Süresi Ne Kadar?

Instagram kullanıcılarına hikaye paylaşabilmeleri için 15 saniye süre vermektedir. Bu sürenin az olması Instagram kullanıcıları tarafından oldukça kısa süreli olduğu için eleştiri almaktadır. Instagram’a benzer uygulamalar ile daha uzun süreli hikaye paylaşımı yapabilirsiniz. Bunun için kullanıcıların Playstore üzerinden Video Edit isimli programı indirmeleri gerekiyor.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra uygulamanın telefonunuza kurulumunu tamamlamanız gerekiyor. Uygulamanın kurulumunu tamamladıktan sonra telefonunuzun normal video çekme özelliğinden yararlanmanız gerekiyor. Daha sonra Instagram hikayenizde paylaşmak istediğiniz ve takipçilerinizin görmesini istediğiniz videoyu çekmelisiniz. Video çekiminde kullanıcıların süreye takılmamaları gerekiyor. Hesabına uzun süreli hikaye yüklemek isteyen kullanıcılar bir dakikalık ya da iki dakikalık video çekebilirsiniz. Bu işlemin ardından kullanıcıların paylaşacakları videoyu indirdikleri Video Edit programı ile düzenlemelisiniz.

Video Edit Programının Kullanımı Kolay mı?

Video Edit uygulamasının kullanımı oldukça kolay bir uygulama olarak bilinmektedir. Kullanıcıların programa giriş yaptıktan sonra galeri içinde bulunan videolara girmesi gerekiyor. Kullanıcılar en son çektikleri videolar içerisinde hangi videoyu paylaşmak istediklerini seçmelidir.

Video çekimi içinde bir – iki dakikalık çekim yaptığınız uzun süreli videoları paylaşabilmeniz için indirdiğiniz Video Edit uygulamasından yararlanabilirsiniz. Böylece uzun süreli çekim yaptığınız videoları parçalıyor. Örneğin yirmi bir saniye olarak çekilen videolar üç bölüme ayrılıyor. Ardından bölümlere ayrılan videoları sırası ile instagarm hikayenizde paylaşabilirsiniz. Böylece Instagram kullanıcıları paylaştıkları hikayeleri daha uzun süreli olarak paylaşabilir ve takipçilerinin uzun süreli videolarını görmelerini sağlayabilir.

Instagram Hikaye Sürelerini Uzatmayı Planlıyor mu?

Instagram’ın kısa bir süre önce yaptığı açıklamada hikâye sürelerini uzatmayacağını kullanıcılarına duyurdu. Duyuru yayınlandıktan sonra Instagram’a herhangi bir güncelleme gelmemesi de kullanıcıların hikaye sürelerinin daha uzun süreli paylaşılmasına yönelik beklentilerinin henüz hayata geçmeyeceği düşünülüyor. Bu nedenle kullanıcıların on beş saniye gibi kısa süreli bir şekilde hikaye paylaşmaya devam etmeleri ve hikayelerinin bir gün gibi bir zaman dilimi içerisinde kaybolmasının devam edeceğini gösteriyor.

Instagram Hikaye Süreleri Neden Kısa?

Instagram hikayelerinin kısa süreli olmasının pek çok nedeni bulunmaktadır. 4 G teknolojisinin kullanılmaya devam etmesi, hatta bu teknolojinin tam anlamı ile çalışmaması ve kullanıcıların birçok alanda 3 G aracılığı ile internete bağlanmamız da hikaye sürelerinin kısa tutulmasını etkilemektedir. İnternet veri kullanımının çok iyi seviyelerde olmaması da paylaşılan hikayelerin sürelerinin ne kadar kısa olursa o kadar iyi olur görüşünün desteklenmesine bağlı olarak hikaye paylaşımlarının süresi kısa süreli tutulmaktadır. Uzun süreli hikaye paylaşmak yerine kullanıcılar Instagram üzerinden canlı yayın yaparak daha uzun süreli video paylaşımı yapabilirler.

Instagram Üzerinden Yapılan Canlı Yayınlar Ne Kadar Süre Sonra Kaybolmaktadır?

Instagram kullanıcılarının yaptıkları canlı yayınlar da hikaye bölümünde yayınlayabilirler. Hikaye bölümünde paylaşılan canlı yayınlar da yirmi dört saat içerisinde kaybolmaktadır.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.