instagram kesfete nasıl çıkılır

Instagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır?

Video, fotoğraf paylaşımının yanı sıra son olarak hikaye özelliği de eklenen Instagram uygulaması dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Instagram her ne kadar bir eğlence ve paylaşım platformu olsa da kullanıcılar her platformda olduğu gibi Instagram uygulamasında da ön plana çıkmaya çalışıyor.

instagram kesfete nasıl çıkılır

Bunun ise en kolay yolu keşfete çıkmak. Keşfette dünyada Instagram kullanan ve paylaşımları herkese açık olan kullanıcıların paylaşımları görünmektedir. Yani burada fotoğraf ya da videosu çıkan bir kişi milyonlarca kişi tarafından görülebilir ve tanınabilir. Bu fazla görünme de paylaşılan medyaya daha fazla beğeni almak ve bununla birlikte daha fazla takipçiye ulaşmayı sağlar. Instagram’da keşfete nasıl çıkılır? Sorusunun cevabı ise aslında tamamen kullanıcılara bağlıdır.

Keşfette Çıkmak Size Bağlıdır

Keşfette çıkan paylaşımlar her kullanıcı için farklı türlerde çıkmaktadır. Yani her kullanıcı keşfet alanında farklı türde fotoğraf ya da video paylaşımı görür. Burada göreceğiniz paylaşımlar sizlerin takip ettiği kişilere, paylaştığı fotoğraflara, kullandığınız etiketlere göre değişir. Ayrıca en çok beğendiğiniz ve en çok yorum yaptığınız paylaşım türlerine göre de keşfet alanında görecekleriniz değişmektedir. Bu nedenle keşfet bölümünde yer almak için bazı adımlara dikkat etmeniz gerekir.

Kaliteli İçerik Paylaşın

Instagram’da herkesin görebileceği keşfet kısmında kendinize yer bulmak için öncelikle paylaştığınız şeylerin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Rengi, ışık uyumları en doğru şekilde ayarlanan, başka bir yerden alıntı olmayan, bizzat sizin çektiğiniz fotoğraf veya videoları paylaşmalısınız. Paylaşımlarınız ne kadar özenli ve ne kadar şahsınıza özel olur ise keşfete çıkma şansınız da o kadar artar. Bu nedenle paylaşım yapmadan önce fotoğraflarınızı içerik olarak özgün olanlardan seçmeli ve tüm düzenlemelerini yapmalısınız.

Kullanacağınız Etiketleri Doğru Seçin

Her kullanıcı bir başkasından daha fazla takipçi ve daha fazla beğeni kazanmak ister. Bu nedenle de Instagram kullanıcılarının büyük çoğunluğu hashtag yani etiket kullanır. Instagram paylaşımlarında bir paylaşım için en çok otuz adet hashtag yapılabilmektedir. Paylaşımlarınızda bu sayıyı aşmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde keşfete düşmek ister iken Instagram tarafından sahte hesap olarak tanınabilirsiniz. Hashtag kullanımlarında kullanılan fotoğrafa göre seçim yapmalısınız.

Hashtag paylaştığınız medya içeriği ile alakalı olmalıdır. Örneğin eviniz ve evinizde kullandığınız dekorasyon ile alakalı bir fotoğraf kullanıyor iseniz altına #love ya da #aşk yazmamalı, #evdizaynı ya da #dekorasyon yazmalısınız. Bu şekilde doğru kullanımlar yaptığınızda keşfette üstte çıkma olasılığınız da artacaktır.

Konum Paylaşımınız Açık Olmalı

Her programda olduğu gibi Instagram uygulamasında da bir algoritma vardır ve uygulama bu algoritma etrafında şekillenmektedir. Bu nedenle bu çerçevede paylaşım yaptığınızda uygulamanın özelliklerine tam olarak uyum sağlamış sayılırsınız ve keşfete çıkmanız kolaylaşır. Instagram’da paylaşacağınız medya içeriğine konum bilgisi de eklemelisiniz. Instagram’da şehir yahut mekan paylaşımı yapıldığında bu paylaşımlar Instagram tarafından daha çok dikkat çekmektedir.

Beğenilerinizi Artırın

Ne kadar fazla takipçiniz olur ise o kadar çok beğeni alırsınız ve ne kadar çok beğeni alır iseniz keşfette de o kadar çok çıkarsınız. Instagram’daki paylaşımlarınızın aldığı beğeni sayısı da sizin keşfet bölümünde çıkmanız ile orantılıdır. Instagram’da öne çıkmak istiyor iseniz takipçi ve beğeni sayınızı da artırmalısınız. Instagram uygulamasını kullananların etkileşiminin yüksek olup olmadığına bakarak da kullanıcılarının keşfette yer alıp almayacağına karar vermektedir. Ayrıca paylaşım yapmadan önce daha önceki paylaşımlarınıza göre adım atmalı, yeni paylaşımlarınızı en doğru saat dilimlerinde paylaşmalısınız.

Hakkında Serap KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.