apple watch müzik dinleme

Apple Watch Müzik Dinleme

apple watch müzik dinleme

Apple Watch’ta en sevdiğiniz müzikleri dinleyin. Bileğinizden kendi koleksiyonunuzu, Apple Music, Apple Radio, Spotify ve diğer servisleri ayarlayabilirsiniz.
Apple Watch’ta en sevdiğiniz müzikleri nasıl dinlersiniz ve ne dinleyebilirsiniz? Bu, saatinizin modeline bağlı.

iPhone’unuzda oluşturulan albümleri ve çalma listelerini dinlemeniz için
WatchOS 4.1 ve üstü sürüm olmalıdır. Spotify ve iHeartRadio gibi uygulamaların yanı sıra Apple Music (abone iseniz) gibi uygulamaları da dinleyebilirsiniz.

Walmart çalışan Apple Watch Serisi 3 veya Apple Watch Serisi 4, watchOS 4.1 veya daha üst sürümleri çalıştırırken, yukarıdakilerin tümünü yapabilir, ancak Apple Radio ve iCloud aracılığıyla senkronize ettiğiniz tüm müziklere de bağlanabilir.

Eski modeller yalnızca iPhone’unuzda gezinerek müzik çalabiliyor olsa da, Seri 3 ve 4 doğrudan buluttan müzik akışı sağlayabilir. Gelin birlikte Apple Watch’ınızda müzik dinlemenin farklı yollarına bakalım.

WatchOS Güncelle

Apple Watch Update Watchos

Öncelikle, saatinizi OS 4.1 veya üstü olarak güncellediğinizden emin olun. Kontrol etmek için iPhone’unuzdaki Watch uygulamasını açın. Genel kategorisine ve ardından Yazılım Güncellemesi’ne dokunun. Uygulama, yazılımınızın güncel olduğunu veya en son güncellemeyi indireceğini söyleyecektir.

Saatinizi Eşleştirin

Apple Watch pair

Daha sonra saatinizi Bluetooth kulaklıkla veya Bluetooth hoparlörle eşleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için, Bluetooth cihazınızın açık ve eşleştirme modunda olduğundan emin olun.

Bluetooth kulaklıkları veya hoparlörü, Apple Watch’unuzla eşlemeyi öğrenin.

Bluetooth aksesuarınızı eşleme

  1. Bluetooth aksesuarınızı, ürünle birlikte gelen yönergeleri kullanarak eşleme moduna getirin.
  2. Apple Watch’unuzda Ayarlar > Bluetooth öğesine dokunun. Apple Watch’unuz yakındaki Bluetooth aksesuarlarını arar.
  3. Bluetooth aksesuarınızı seçin. 
  4. İstenirse parola veya PIN girin.

Albümler, Sanatçılar, Şarkılar ve Çalma Listeleri

Apple Watch Muzik Dinleme

Herhangi bir Apple Watch ile albümlerinizi ve çalma listelerinizi saatinizle senkronize edebilirsiniz. Henüz yapmadıysanız, telefonunuzda bir çalma listesi oluşturun. Saatinizi şarj cihazına bağlayın ve şarj olduğunu doğrulayın. iPhone’unuzda Ayarlar> Bluetooth’a gidin ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.

Yine de iPhone’unuzda, Watch uygulamasını My Watch bölümüne açın. Müzik üzerine dokunun. Bu ekranda “Döndürdüğünüz çalma listelerini ve albümleri otomatik olarak eklemek” için Ağır Döndürme seçeneğini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Müzik Ekle üzerine dokunun. Saatinizde duymak istediğiniz albümleri ve çalma listelerini seçin. Müziğin senkronize edilmesini bekleyin.

Saatinizde yapacaklarınız

Apple Watch Muzik Dinleme On Your Watch

Saatinizin giriş ekranına geçerek müzik uygulamasına dokunun. Oradan çeşitli albümlerin ve çalma listelerinin küçük resimlerini çevirebilirsiniz. Alternatif olarak, Kitaplık girişine ve Çalma Listeleri, Sanatçılar, Albümler veya Şarkılar girişine dokunun.

Daha sonra saatinizle senkronize edilmiş koleksiyonlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Duymak istediğiniz bir albüme, çalma listesine, sanatçıya veya şarkıya dokunun. Çal / Duraklat düğmesine dokunarak, bir sonraki parçaya atlayarak veya bir önceki parçaya atlayarak müziğinizi saatinizden kontrol edebilirsiniz.

Spotify

Apple Watch Muzik Dinleme Spotify

Spotify uygulamasını indirin ve saatinizde açın. Ücretsiz bir Spotify hesabıyla, son çalınan müziklerin bir listesini göreceksiniz. Duymak istediğiniz çalma listesine veya istasyona dokunun. Oynatıcı ekranında, daha sonra duraklatabilir, bir sonraki parçaya atlayabilir veya önceki parçaya geri dönebilirsiniz. Sesi ayrıca belirli bir Bluetooth cihazdan da aktarabilirsiniz. Ücretli bir Spotify Premium hesabıyla, istediğiniz sırada istediğiniz şarkıyı çalabilir, çevrimdışı dinleyebilir ve reklamlardan kaçınabilirsiniz. Müzik listesi ve oynatıcı ekranı arasında geçiş yapmak için sola veya sağa kaydırın.

iHeartRadio

 Iheartradio app

iHeartRadio uygulamasını telefonunuza indirin ve saatinize kurun. Saatinizdeki uygulamayı açın. Mevcut şarkınızı çalmak için Player’a dokunun. En son çalınan öğeleri bulmak için üzerine dokunun. Kayıtlı tüm çalma listelerini görüntülemek için Kütüphanenizde üzerine dokunun. Abone olduğunuz podcast’lerinizi görüntülemek için Podcast’ler üzerine dokunun.

TuneIn Radio

Tunein Radio uygulaması

TuneIn Radio uygulamasını telefonunuza indirin. Zaten bir tane almadıysanız ve bazı istasyon ve podcast’ler ayarladıysanız, TuneIn için bir hesap oluşturun. Uygulamayı saatinize yükleyin ve başlatın. Uygulama istasyonlarınızı görüntüler. Duymak için bir istasyona dokunun. Daha sonra sesi çalabilir veya duraklatabilir, geri sarabilir, ileri sarabilir ve ses seviyesini kontrol edebilirsiniz. Dijital Taç düğmesini çevirerek de sesi kontrol edebilirsiniz.

Diğer uygulamalar

Apple Watch Other Apps

Saatinize yükleyebileceğiniz ve dinleyebileceğiniz diğer ses uygulamaları arasında Deezer, Radio FM ve Music TV – YouTube for Player bulunmaktadır. Bununla birlikte, bazı üçüncü parti uygulamaların olumsuz bir tarafı da var.

Öncelikle iPhone için tasarlananlar Apple Watch ile uyumludur ve Bluetooth hoparlörleri veya kulaklıkları desteklemez. Bu durumda tek seçeneğiniz müziği iPhone’unuz üzerinden çalmak (ya da iPhone’unuzu saatinize bir geçiş olarak Bluetooth hoparlörü ile bağlamak). Bu nedenle, hala bu tür uygulamalar tarafından sunulan müzik dinlemek için iPhone daha doğru bir tercih olacaktır.

Apple Radio

 Apple Radio

Apple Watch Series 3 veya 4 ve WatchOS 4.1 veya üstü kuruluysa, istasyonları Apple Radio’dan dinleyebilirsiniz. Giriş Ekranından, Apple Radio simgesine dokunun. Farklı istasyonlar için küçük resimleri kaydırın veya mevcut canlı yayını duymak için Beats 1 radyo istasyonuna dokunun. Radyo uygulamasının İstasyonlar için bir girişi olduğunu fark edeceksiniz. Evet, farklı istasyonları türe göre dinleyebilirsiniz, ancak bunu yapmak için bir Apple Music aboneliğine ihtiyacınız var, bu da bizi bir sonraki seçeneğe getiriyor.

Apple Music

Apple Music

Apple Music aboneliği ücreti bir kişi için ayda 9.99 dolar, bir öğrenci için ayda 4.99 dolar veya altı kişiye kadar olan bir aile için ayda 14.99 dolardır. İOS cihazınız, bir PC veya bir Mac aracılığıyla Apple Music’e kaydolabilirsiniz. Böyle bir abonelik, bir Apple Watch Serisi 3 veya 4’ün sahiplerine, Apple Radio aracılığıyla herhangi bir istasyonu dinleme olanağı verir.

Aboneliğiniz aktif olduğunda, Apple Radio uygulamasına tıklayın. Farklı özellikli istasyonlar arasında gezinin veya İstasyonlar girişine dokunun ve duymak istediğiniz bir İstasyon seçin. Yine, müziğinizi durdurarak, çalarak veya bir sonraki parçaya atlayarak kontrol edin.

Hey, Siri

siri

Apple Music aboneliğiniz ile, Siri’den Apple’ın engin evrenindeki herhangi bir şarkıyı veya albümü çalmasını isteyebilirsiniz. Albüm veya çalma listelerinizden birinde bulunmayan favori bir şarkıyı düşünün. Diyelim ki: “Hey Siri,” Çal [şarkının adı]. “Bu şarkı Apple Music’te olduğu sürece, Siri isteğinizi yerine getirmelidir. Müzik çalar saatinizde belirir, böylece ses seviyesini duraklatabilir, çalabilir ve kontrol edebilirsiniz şarkı.

iCloud Music

Muzik Dinleme Icloud Music

Bir Apple Music aboneliği ile, müziğinizi iCloud ile senkronize etmeyi seçebilir ve şarkılarınızı veya albümlerinizi tek tek senkronize etmek zorunda kalmadan Apple Watch Series 3 veya 4’te çalmayı seçebilirsiniz. Bunu ayarlamak için iPhone’unuza geri dönün. Ayarlar> Müzik’i açın. İCloud Müzik seçeneğini açın.

Alternatif olarak, bunu iTunes’dan da yapabilirsiniz. Windows PC veya Mac’te iTunes’u açın ve Tercihler’e gidin. Tercihler penceresindeki Genel sekmesinde, iCloud Müzik Kütüphanesi seçeneğini işaretleyin.

Synced Music

Muzik Dinleme Synced Music

Saatinizdeki Müzik uygulamasını açın. Albümler veya Şarkılar gibi kategorilerden birine dokunun. Listede kaydırın. Senkronize edilmiş tüm müziğinizi görmelisiniz. Duymak istediğiniz şarkıya veya albüme dokunun.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.