iphone x

IOS 12’de Siri’nin Hesap Parolalarını Size Hızlı Bir Şekilde Göstermesini Sağlayın

IOS 12 özelliklerini incelediğinizde birçok yenilik ile karşılaşıyoruz. Bugün Siri’nin Hesap parolalarını size hızlı bir şekilde göstermesinden bahsedeceğiz.

iphone x

IOS 12 ile Apple, kullanıcılarına kaydedilmiş şifrelerini oluşturma, saklama ve yönetme konusunda her zamankinden daha fazla seçenek sunuyor. IOS 12 yalnızca Otomatik Doldurma özelliği sayesinde size yeni şifreler kazandırmakla kalmaz, Siri’yi kullanarak tüm iCloud Anahtarlığınıza hızlı ve verimli bir şekilde erişebilirsiniz. IOS asistanınızdan sizin için onları bulmasını isteyebilirsiniz.

Şimdi, kimse gidip Siri‘den tüm parola anahtarlığınıza erişmesini isteyemez. Aşağıda göreceğiniz gibi, Siri bir iCloud Anahtarlık sayfasında bir kullanıcı adı ve şifre göstermeden önce iPhone’unuz hala kimlik doğrulaması gerektirecektir. Güvenlik uygulamalarının iPhone’unuzu ve verilerinizi ne kadar güvende tutabildiğinin bir başka hatırlatıcısı.

Siri ile kayıtlı iCloud Keychain şifrelerinizden birini görüntülemek, bir alarm ayarlamak kadar kolaydır. Sadece Siri’yi Ana Sayfa düğmesi, Yan düğme, Yazma Siri veya “Hey Siri” kısayoluyla etkinleştirin, sonra “Şifrelerimi göster” veya “[hesap adı] için şifremi göster” deyin veya yazın.

Ardından, söz konusu şifreyi görüntülemek için Yüz Kimliği, Dokunmatik Kimlik veya şifre kimlik doğrulaması yapmanız gerekir. Bunu yaptığınızda, kullanıcı adınız ve şifreniz, siteniz için Keychain sayfanızda hemen görünecek.

Siri’den Anahtar Zincirinizde olmayan bir web sitesi veya uygulama için bir şifre bulmasını isterseniz, Siri yine de isteği yerine getirecek, ancak sıfır sonuç bulunan sitenizi arayacak. Siri sizi yanlış yorumlarsa ve bu yanlış yazılmış site Anahtarlığınızda mevcut değilse de aynı şey olur. Yanlış yorumlanmış site varsa, Siri, istediğiniz sitenin yerine anahtarlık sayfasını sizin için açar.

Şifreleri hızlı bir şekilde bulmak için Siri’yi kullanmak, hesaba iCloud Keychain’e bağlı olmayan başka bir cihazda oturum açmanız gerektiğinde veya önemli bir başkasıyla bir şifre paylaşmak istediğinizde en iyi seçenektir. Bunun dışında, iPhone’unuzdaki Otomatik Doldurma seçeneğini kullanmak, Safari’de ve desteklenen uygulamalarda hesaplara giriş yapmanın en kolay yoludur.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.