2019 Yılı en iyi telefon

Sosyal Medya Bağımlıları İçin En İyi 5 Telefon

Geçen yıl 2018 yılı en iyi 10 telefon yazımızla sizleri akıllı telefonlar konusunda bilgilendirmiştik. Yıl içinde yeni telefonlar çıktıkça listede sürekli değişikler yaptık. En iyi telefon sıralaması 2019 yılı için çok yakında yayınlayacağız. Bugün en iyi telefonlara farklı bir açıdan bakıp sizlere Sosyal Medya Bağımlıları için En İyi 5 Telefondan bahsedeceğiz.

2019 Yılı en iyi telefon

Akıllı telefon uygulamalarında en çok kullanılanlar başında hiç şüphesiz Sosyal medya uygulamaları başı çekmektedir. Akıllı telefonlarda zamanın büyük bir kısmı bu uygulamalarda harcanmaktadır. 2017’de ilk altı iOS uygulamasından dördü sosyal medya uygulamalarıydı. Günümüzde kullanıcılar YouTube ve Instagram gibi uygulamalarda günde ortalama 40 dakika zaman geçirmektedir.

Her sosyal medya deneyimi farklı olsa da, çoğunluk fotoğraf ve video paylaşımı üzerinedir. İster Snapchat, Instagram, ister Facebook‘ta olsun, bu uygulamalar telefonunuzun kamerasını deneyimlerinizde kritik bir etken haline getiren bazı paylaşılabilir görüntüler, GIF’ler ve filmler içerir. Ancak, telefonunuzun sosyal medya yaşamını ne kadar iyi kucakladığını belirleyen başka birçok husus var, bu yüzden tüm faktörleri bir araya getirdik ve mevcut sosyal medya uygulamaları için en iyi deneyimi sağlayan kapsamlı bir telefon listesi oluşturduk.

Telefon Karşılaştırma

Sosyal Medya Bağımlıları için En İyi 5 Telefonu Nasıl Seçtik?

Öncelikle, bu liste için düşündüğümüz tüm telefonların önünde ve arkasında kesinlikle mükemmel kameralar olması gerekiyordu. DxOMark akıllı telefon kameralarını test etmek için endüstri standardı olduğundan, fotoğrafçılıkta en iyi telefonlar listesine odaklanarak başladık. Bu listeyi yapmak için, telefonların toplam 99 puan veya daha yüksek bir DxOMark puanına ihtiyacı vardı.

Seçim yaparken bu listeyi geçen yıl içinde çıkan telefonlarla da sınırlandırdık. Bu durumda, iPhone X ve Pixel 2 gibi popüler modeller listenin dışında kaldı.

Son olarak, Apple, Google ve Samsung, amiral gemisi dizilişlerinde hem küçük hem de büyük telefon arasındaki özelliklerin çoğunu (hepsinde olmasa da) korumaya karar verdiklerinden, her birini sadece bir tane seçildi. Büyük ekran daha fazla içerik görüntülemenizi sağlayacağından, daha küçük sürümlerde daha büyük ekran seçenekleriyle gittik. Bununla birlikte, aşağıdaki herhangi bir telefon için daha küçük bir seçeneğin olup olmadığını belirteceğiz.

1. Galaxy Note 9

Galaxy Note 9, bir akıllı telefonun güç merkezidir. Samsung asgari düzeyde taviz vererek çeşitli sosyal medya uygulamalarına günde sayısız saatler harcayanlar da dahil olmak üzere farklı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir telefon tasarladığını söylemeliyiz. Üst düzey kamerası ve harika pil ömrü ile, Instagram’daki en yeni görüntüleri kontrol etmek veya YouTube’daki videoları izlemek için daha iyi bir telefon bulamazsınız.

en iyi telefon sıralaması 2019


Samsung Galaxy Note 9 , sosyal medyadaki en iyi deneyim için tüm küçük (ancak faydalı) özelliklere sahiptir. Kolayca görülebilen bilgiler ve uyarılar için her zaman açık bir ekran içerir.

Galaxy Note 9, 128 GB ve 512 GB olmak üzere iki depolama seçeneğiyle geliyor. Ancak, Apple iPhone XS Max‘in aksine, genişletilebilir depolamayı da destekler. Şu anda mevcut en büyük kart 512 GB’dir ve 512 GB dahili depolama alanıyla birleştirerek tüm fotoğraflarınız ve videolarınız için bir terabayt alan sağlar. 1 TB ne kadar büyük derseniz ? Ortalama 3 MB civarında fotoğraf boyutu ile 300.000’den fazla fotoğraf çekebilirsiniz.

Fotoğraf ve video kalitesi söz konusu olduğunda, Galaxy Note 9, mevcut en iyi kameralardan biridir. DxOMark, listemizdeki ikinci en yüksek puan olan 107’lik bir fotoğraf verdi. DxoMark, tek LED flaştan ve Note 9’un hızlı ve doğru otomatik netlemesinden etkilendi. Ayrıca, bokeh etkisinin “gerçekçi görünümlü ve çekici bir şekilde bulanık bir arka plana” ulaştığını ikna edici olduğunu belirtti.

Dual OIS ve hızlı otomatik netleme sayesinde, Galaxy Note 9 saygın bir 94 video puanı elde etmeyi başardı. Buna ilave olarak, bu telefon saniyede 960 kare hızda süper yavaş çekim yakalamayı destekleyen piyasadaki birkaç sayılı telefondan biri. Çok fazla kareyle, Galaxy Note 9, her hareketi bir eylemde sergileyen inanılmaz ağır çekim videolar oluşturabilir.

İnanılmaz, geniş ekranı, gün boyu pil ömrü, muhteşem çift diyaframlı arka kamerası ve süper ağır çekim videosu ile Galaxy Note 9, sosyal medya meraklıları için idealdir. Bu telefon, üst düzey kameraları sayesinde görüntüleri, videoları ve durum güncellemelerini kontrol etmeyi ve yüksek kaliteli medya paylaşmayı kolaylaştırır. Çok fazla dahili depolama (ve genişletilebilir depolama desteği) sayesinde, ne paylaşacağınıza karar vermeden önce çektiğiniz yüzlerce fotoğrafı silmek zorunda kalmazsınız. Sosyal medyada günde bir saatten fazla harcıyorsanız bu sizin için ideal bir telefon olacaktır.

2. iPhone XS Max

iOS işletim sistemi sevenlerdenseniz, Apple iPhone XS Max‘tan başkasına bakmayın. Apple, bir kez daha sosyal medyayı tüketmek için en iyi iPhone’u oluşturmak için geçen yılçıkardığı iPhone’ların (kamera dahil) donanımını büyük ölçüde iyileştirdi. iPhone XS Max büyük ekranı, sınıf lideri kamerası ve iOS işletim sistemi (kendi avantajlarını sunar) ile ağır sosyal medya kullanıcıları için en iyi cihazlardan biridir.

Iphone Xs And Iphone Xs Max 2019 Yılı en iyi telefon

iPhone XS Max, 110 DxOMark fotoğraf puanı ile DxOMark listesinin ilk sırasında yer alıyor. DxOMark, geniş dinamik aralığın daha iyi kullanılması ve daha fazla ayrıntı kullanımı da dahil olmak üzere, geçen yılki modellerden gözle görülür bir iyileşme elde etti. Daha da etkileyici olan şey 96 video performans puanı ile Galaxy Note 9′un 2 puan üstünde yer alıyor.

Sosyal medya söz konusu olduğunda, en iyi resim ve videoya sahip olmak çok önemlidir. Ancak, kendinizi akıllı telefonunuzun kamerasının yetenekleriyle sınırlamanız gerekmez. iPhone ve Samsung dışında, diğer hiçbir OEM kadar üçüncü parti aksesuara sahip değil (Harici lensler, harici flaş ve tripodlar vb. aksesuarlar ), bir sosyal medya etkileyicisi olarak kariyer yapmaya çalışanlar için mükemmel.

Face ID sayesinde Snapchat kullanıcıları daha iyi filtrelerin tadını çıkarabilirler. Snapchat, yüzünüzü daha iyi haritalandırmak ve filtrenin yerinde kalmasını sağlamak için TrueDepth kamera sisteminin yüz izleme yeteneklerine erişebilir. Ek olarak, Snapchat hala Android uygulamalarında ekran yakalamayı kullanıyor (Pixel cihazları hariç). Ancak, iOS için, önemli ölçüde daha iyi fotoğraflar elde etmek için doğrudan kamerayla etkileşime girebilir.

2019 yılı en iyi telefon

iPhone XS Max ayrıca, listemizdeki 6,5 inç ile en büyük ekrana sahip. Bu kadar geniş bir ekranla, görüntüler, GIF’ler veya videolar gibi daha fazla içerik görüntüleyebilirsiniz. Kaydırma için daha az zaman harcayacak ve ortamın tadını daha çok çıkaracaksınız.

iPhone XS Max‘in bazı eksiklikleri olsa da, hala sosyal medya için harika bir telefon. Birinci sınıf arka ve ön kamerasıyla, hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın (Snapchat dahil) kaliteli fotoğraflar paylaşabilirsiniz. IOS sayesinde, Facebook’un 3D Fotoğraflarından faydalanabilir ve ekran kapalıyken Twitter Live‘ı dinleyebilirsiniz. Son olarak, daha küçük telefonları tercih ederseniz, iPhone XS’i sosyal ortamın tadını çıkarma yeteneğinden ödün vermeksizin tercih edebilirsiniz, tek değişiklik 6,5 inç ekran yerine 5,8 inç ekrandır.

3. Galaxy S9 +

Biraz para kazanmak istiyorsanız, Samsung Galaxy S9 +, Galaxy Note 9‘un “lite” versiyonunun bir parçası. Aynı arka ve ön kameralar da dahil olmak üzere aynı bileşenlerin ve özelliklerin çoğunu alıyorsunuz. Ancak çok daha düşük bir maliyetle.

Ä°lgili resim

Kağıt üzerinde, Galaxy S9 + ‘da bulunan kamera hemen hemen Galaxy Note 9‘daki ile aynıdır. Her iki telefon da telefoto lens üzerinde f / 2.4 diyafram açıklığına ve birincil atıcıdaki değişken açıklığa sahip çift 12 megapiksel arka kamera kullanır. Her iki telefon da daha iyi düşük ışık performansı için her iki lensde de OIS bulunur. Hatta 8 MP f / 2.0 öne bakan bir kamerayı paylaşıyorlar.

Bununla birlikte, kağıttaki benzerliğe rağmen, kamera S9 + ‘da biraz daha kötü. Hem fotoğraf hem de video performansı Galaxy Note 9‘dan marjinal olarak daha düşük. DxOMark tarafından kullanılan kategorilerin gözden geçirilmesi, farklılıkların minimum olduğunu, ancak S9 + ‘nın daha yavaş otomatik netleme ve daha az gerçekçi bokeh etkisinden muzdarip olduğunu göstermektedir.

2019 yılı En Iyi Telefon Samsung Glaxy 9 Plus

Galaxy S9 + 2018 Mart’ında çıktığından beri fiyatı önemli ölçüde düşme şansı yakaladı. Grafikte MSRP’sini listeledik, cihaz daha ucuza satıyor. Fiyatının Samsung Galaxy S10 Mart 2019’da piyasaya sürüldüğünde ciddi bir şekilde düşmesi bekleniyor.

En iyi değeri arıyorsanız, Samsung Galaxy S9 + ‘dan daha iyi bir seçenek yoktur. Şu anda listemizdeki en düşük fiyat ile listede birinci olan telefon ile neredeyse aynı performansı sunuyor. Küçük kardeşi bazı özelliklerden ödün vermese de (daha az RAM ve tek bir arka kamera), Galaxy S9 biraz daha küçük bir telefon arayanlar için mükemmel bir seçenektir.

4. Pixel 3 XL

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL‘in kamerasının oldukça iyi olduğunu duymuş olabilirsiniz. Google’ın başarabildiği şey etkileyici, özellikle de yalnızca tek bir objektif kullandığını düşünüyoruz. Bununla birlikte, daha etkileyici olan şey ise video performansında yapılan iyileştirmelerdir; ilk videolarını veya canlı yayınlara katılmak isteyenler için aday YouTubers’ı mükemmel bir seçim haline getirir.

Pixel 3 XL, tek bir 12,2 MP arka kamera kullanıyor. Tek merceğe rağmen, Google hala dijital kameradan daha iyi kalitede zoom ve bokeh efekti dahil olmak üzere çift (veya üçlü) kamera kurulumunun birçok özelliğini sağlamayı başarıyor. Pixel 3 XL ayrıca en karanlık koşullarda bile fotoğrafları aydınlatan Night Sight gibi bazı yeni özellikler getiriyor. Bir diğer yeni özellik de, bir dizi çekim yapan ve sizin için en iyi görüntüyü otomatik olarak seçen Top Shot.

Kullanıcılar grup özçekimleri yapmayı sevdikleri için Google, telefonun önüne ikinci bir geniş açılı mercek ekledi. Bu lens, iPhone XS’nin öne bakan kamerasından% 184 daha geniştir ve grup özçekimleri almayı kolaylaştırır.

Her Pixel 3 ve 3 XL telefon, Google Foto’da sınırsız depolamaya sahiptir ve 128 GB dahili depolama alanını doldurmanızı sağlar. Bu da bulut depolama olduğundan, fotoğraflara diğer aygıtları (bilgisayarınız gibi) kullanırken bile, internet erişimi olan her yere erişilebilir.

Android işletim sisteminin açık doğası sayesinde, uygulamalar iOS’ta mümkün olmayan görevleri gerçekleştirebilir. Bu özelliklerden biri uygulamaları klonlamak. Birden fazla hesapta oturum açmak ve kapatmak yerine, Pixel 3 XL gibi Android cihazlarla, uygulamaların bir kopyasını oluşturabilir ve aynı anda her bir hesapta oturum açabilirsiniz. Bu şekilde, her bir hesabın bildirimi konusunda güncel kalabilirsiniz. Buradaki diğer bir yöntem, sosyal medya hesaplarınızı farklı kilit ekranı girişlerinin arkasında tutmak için ikinci bir kullanıcı hesabıyla telefona kolayca giriş yapmaktır.

2019 yılı En Iyi Telefon  Google Pixel 3 XL

Android’den bahsetmişken, şu anda Android’in en yeni sürümü olan 9.0 Pie’yi çalıştıran listemizdeki tek cihazdır. 9.0 Pie ile Pixel 3 XL, gelişmiş Bildirim Kanalları gibi sosyal dostu özelliklere sahiptir. Bununla, ekranınızda açılan bir uygulamadan daha önemli bildirimlere sahip olabilir ve ses çıkarabilirsiniz, aynı uygulamadan daha az önemli uyarılar bildirim gölgesinde gizlenebilir.

Pixel 3 XL ile Android’in en iyisini ve en iyisini ve getirdiği tüm avantajları elde edersiniz. Google’ın yeni uygulama politikası ve kamera uygulamasını güncellemesi sayesinde zaman içinde daha iyi olacak bir cihazdır. Pixel 3 XL, özellikle Otomatik mod kullanılırken DxOMark ve en üst düzey fotoğraf performansına göre listemizdeki en iyi video kameraya sahip. Sınırsız Google Foto depolama sayesinde, hiçbir zaman alanınızın tükenmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Apple iPhone XS Max gibi, küçük kardeşi de tavizsiz bir deneyim için aynı özelliklere sahip (yalnızca ekran boyutu, çözünürlük ve pil kapasitesi farklı).

5. iPhone XR

Yılların en uygun fiyatlı iPhone’larından biri olan iPhone XR, listemizdeki en düşük MSRP’ye sahip. Yaklaşık 6500-7000 TL karşılığında, iPhone XS Max’in özelliklerinin çoğunu elde edebilirsiniz, ancak birkaç ödün ve tweaks ile. Bu değişikliklerin bazıları sayesinde, bu telefondaki batarya ömrü şaşırtıcı, böylece şarj etmeye gerek kalmadan sonsuz saatlerce süren içeriğin keyfini çıkarabilirsiniz.

en iyi telefon sıralaması iphone XR

iPhone XR, f / 1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP objektif olan iPhone XS ve XS Max ile aynı ana kameraya sahip. XS’de bulunan telefoto lensi yokken, 103 puanla en yüksek tek lensli DxOMark fotoğraf skorunu (Google Pixel 3 XL ile aynı puanda) almaya devam ediyor. Aynı zamanda, benzer video performansını paylaşarak, XS ile aynı 96 video puanını elde etti. Ayrıca, iPhone XS’de olduğu gibi, objektifler ve kamera ekleri dahil olmak üzere deneyimi geliştirmek için çok çeşitli aksesuarlar bulunmaktadır.

iPhone XR ayrıca dörtlü flaş ile donatılmış olarak geliyor. Bir True-Ton flaş, yani ışığın renk sıcaklığı, çevredeki ışığa göre ayarlanır. Ortam RGB ışık sensörü sayesinde, aynı özellik ekran flaşını kullanırken özçekimler için de kullanılabilir. XR ayrıca, özçekimler için benzersiz ışık efektleri oluşturan derinlik kontrolü, Smart HDR ve Portre Işıklandırma dahil olmak üzere XS ile aynı kamera özelliklerinin çoğunu da destekliyor.

Yalnızca 6.1 inç boyutunda bir ekran boyutuyla sınırlı olsanız da, bir Retina Sıvı LCD panel ile donatılmıştır. Genellikle, OLED ile karşılaştırıldığında bu bir dezavantaj olur, ancak sağlam bir tarafı var: daha iyi pil ömrü. Pil kapasitesinin Galaxy Note 9’dan neredeyse 1000 mAh daha düşük olmasına rağmen, benzer pil ömrü sağlamayı başarıyor.

Ancak, sonuçta listemizdeki son konumuna çıkan iPhone XR ile maliyet tasarrufunda bazı dezavantajlar var. Birincisi 3D Dokunma eksikliğidir. Apple, onu Haptic Touch ile değiştirdi, ikincisi, çift kamera bulunmadığından Facebook’taki 3D Fotoğraflar özelliğinden yararlanamıyor.

2019 Yılı en iyi telefon

iPhone XR’nin argümanı Galaxy S9 + ‘a benziyor. Daha ucuz, en üst seviye modele benzer bir kamera ve video performansına sahip, en sevdiğiniz sosyal medya uygulamasını kullanırken karşılaştırılabilir bir deneyime sahip bir telefon alabilirsiniz. Google Pixel 3 XL ile aynı seviyedeki bir kamera için, mevcut olan en iyi seçeneklerden biri ve sosyal medyaya aşık olanlar için mükemmel bir telefon.

Telefonunuzun Ayarlar menüsünden iOS veya Android hangi uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiğinize bakın.Grafik size günün büyük bir bölümünü herhangi bir sosyal medya uygulamasında geçirdiğinizi gösteriyorsa, listemizdeki telefonlardan birini almayı düşünebilirsiniz. Bu listenin dışında Huawei ve HTC marka telefonlarıda tercih edebilirsiniz. Hangi telefonu almalıyım derseniz bu cihazlardan herhangi birinde, yalnızca içeriğin tadını çıkarmak veya deneyiminizi paylaşmak isteyip istemediğiniz tercih ettiğiniz uygulamada en iyi deneyimi yaşayabilirsiniz.

Listedeki her telefon için piyasadaki en iyi telefon diyebiliriz.

Listemizdeki her telefon mükemmel bir seçim olsa da, en iyi seçenek, en iyi telefon Galaxy Note 9. Sadece batarya ömrü ve inanılmaz geniş bir ekrana sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda her iki fotoğrafçılıkta da mükemmel performansa sahip en iyi akıllı telefon kameralarından birini kullanıyor. Video performansı mükemmel. Yüz binlerce fotoğrafı saklamanıza izin veren 1 TB’a kadar yerel depolama sunar (512 GB model ve 512 GB microSD kart kullanılırken). Basitçe söylemek gerekirse, Galaxy Note 9, tadını çıkarmakta olduğunuz deneyimi artıracak, markanızı çevrimiçi ortamda büyütmeyi kolaylaştıracak veya başkaları tarafından yaratılan milyonlarca saatlik içeriğin keyfini çıkaracak.

Kaynak: https://smartphones.gadgethacks.com/how-to/5-best-phones-for-social-media-addicts-0192376/

En İyi 5 Telefon, En iyi akıllı telefon kameraları, En iyi telefon, En iyi telefon 2018, En iyi telefon 2019, En iyi telefon sıralama, En iyi telefon sıralaması 2018, En iyi telefon sıralaması 2019, En iyi telefonlar ve fiyatları, Hangi telefonu almalıyım 2019, htc en iyi telefonu, Piyasadaki en iyi telefon 2018, Piyasadaki en iyi telefon 2019

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.