amazon go nedir

Amazon Go Nedir? Nasıl Çalışır?

Alışverişlerde artık yeni bir dönem başlıyor. Bildiğiniz Market zincirlerini unutun. Hepsi yakın gelecekte tarih oluyor. Mağaza kasiyer, reyon sorumlusu, market müdürü vb. meslekler için elveda zamanı. Bu söylediklerim şaka değil gerçek. Artık yapay zeka ve uygulamaları , akıllı şehirler, veri analizi vb. birçok alandaki yenilikler ile herşey eskisi gibi olmayacak. En gelişmiş alışveriş teknolojisi ile tanışmaya hazır olun. Bu alış veriş merkezinde çalışan yok sıra yok nasıl mı?

Amazon en gelişmiş alışveriş teknolojisine öncülük ediyor. Karşınızda Amazon Go!

amazon go nedir

Amazon Go Nedir?

Amazon Go, kasa ödemesi gerekmeyen yeni bir mağaza türüdür. Dünyanın en gelişmiş alışveriş teknolojisi ile sırada beklemenize hiç gerek kalmadı. Mağazaya girmek, istediğiniz ürünleri almak ve gitmek için sadece Amazon Go uygulamasını kullanın! Hat yok, ödeme yok. Şaka gibi gelebilir ama gerçek.

amazon go market

Amazon Go nasıl çalışır?

Kasasız alışveriş deneyimi, kendi kendini süren otomobillerde kullanılan aynı teknolojilerle mümkün: bilgisayarla görme, sensör füzyonu ve derin öğrenme. Just Walk Out Teknolojisi, ürünlerin raflardan ne zaman alındığını veya rafa iade edildiğini otomatik olarak algılar ve bunları sanal bir sepette izler. Alışverişiniz bittiğinde mağazayı terk edebilirsiniz. Bir süre sonra size bir makbuz gönderilir ve Amazon hesabınızdan ücret alınır.

Amazon Go’dan ne alabilirim?

amazon go market nedir

Şefler ve en sevilen yerel mutfak ve pastaneler tarafından hazırlanan hazır yemeklere hazır kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, atıştırmalık, ekmek, süt, el yapımı peynirler ve yerel olarak üretilen çikolatalara kadar uzanan birçok ürün.

Belirli bir Amazon Go mağazasında hangi ürünlerin olduğunu nasıl öğrenirim?

Belirli bir mağazanın ne sattığını bulmak için, Amazon Go uygulamasında Bul sekmesine dokunmanız yeterli olacaktır.

Amazon Go’da nasıl alışveriş yaparım?

İhtiyacınız olan tek şey bir Amazon hesabı, ücretsiz Amazon Go uygulaması ve yeni nesil iPhone veya Android telefon. Amazon Go uygulamasını Apple App Store, Google Play ve Amazon Appstore’da bulabilirsiniz.

Geldiğinizde, mağazaya girmek için uygulamayı kullanın, ardından telefonunuzu uzaklaştırmaktan çekinmeyin; alışveriş yapmanıza gerek yoktur. O zaman başka bir mağazada yaptığınız gibi göz atın ve alışveriş yapın. Bir kere alışverişiniz bittiğinde, yoldasınız demektir. Hat yok, ödeme yok.

Mağazada çalışan kimse var mı?

Evet. Mükemmel çalışanlardan oluşan ekibimiz, hem mutfakta hem de mağazada malzemeler hazırlamak, yemeye hazır yiyeceklerimizi yapmak, rafları hazırlamak ve müşterilere yardımcı olmak için çalışmaktadır.

Neden Amazon Go ?

Amazon bunu şöyle açıklıyor; “Kendimize şunu sorduk: Ya da çizgi olmadan ve ödeme olmadan bir alışveriş deneyimi yaratabilirsek? Müşterilerin istediklerini alıp gidebilecekleri bir mağaza oluşturmak için bilgisayar görme ve makine öğrenmenin sınırlarını zorlayabilir miyiz? Bu sorulara cevabımız Amazon Go ve Just Walk Out Shopping.”

amazon go nedir

Amazon Go‘da alışveriş ve mağaza hakkında daha fazla bilgiyi Amazon Go uygulamasında bulabilirsiniz (mağazanın nasıl alışveriş yapılacağı hakkında bir eğitim dahil). Amazon Go uygulamasını açtıktan sonra Diğer> Yardım öğesine dokunmanız yeterli olacaktır.

Ülkemizde henüz böyle bir uygulama olmasa da yakın zamanda olacağı kesindir. Zaman daha az enerji ile daha fazla kazanç zamanıdır. İş için daha fazla enerji, daha çok iş, daha çok para kavramı artık eskilerde kaldı. Yakın zamanda birçok mesleğe elveda diyeceğiz. insansız metro ulaşım araçları, insansız hava taksi, kasasız market sıradaki meslekler sizce hangileri olacak, yorumlarınızla sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.