Youtube Hikayeler Özelliği Nedir?

Facebook ekibinin Instagram’ı satın almasından sonra rakip gördüğü Snapchat ile baş edebilmek için ortaya çıkardığı Instagram hikayeler özelliği kullanıcılar tarafından çok sevilmiş en çok kullanılan özelliklerden birisi haline gelmişti. Bundan sonra Facebook, Whatsapp gibi elinde bulunan diğer popüler uygulamalara da hikayeler özelliği getiren Facebook aynı başarıyı buralarda yakalayamasa da yine de hikayeler furyası Youtube’un da dikkatini çekti gibi görünüyor. Bu sebeple sessiz sedasız bir hikayeler özelliği getiren Youtube bunu şimdilik deneme aşamasında tutuyor. Peki, bu deneme aşamasında ki Youtube hikayeler özelliği nedir? Youtube’un son zamanlarda 1.8 milyar kullanıcı sayısını geçtiğini düşünürsek bu atılımı yapmış olması çok da şaşılacak bir durum değil.

youtube hikayeler özelliği

Şarkı Platformuna Yönelik

Youtube çıkardığı hikayeler özelliğini Genius ile iş birlik kurarak aslında ortaya çıkardı. İlk olarak Genius platformunda ortaya çıkan hikayeler özelliği şarkı üreticileri tarafından ünlülerin şarkı sözleri ve röportajlardan kesitler şeklinde gösteriliyor. Şimdilik sadece o platformda aktif olan özellik herkesin kullanıma henüz açılmış değil. Bunun sebebi ise muhtemelen gelecek olan tepkileri belirleyemedikleri için bu şekilde sessiz sedasız çıkarılan bu özellik henüz daha bekleme aşamasında. Şimdilik başka platformda test edilse de bu hikayelerin mantığı da aslında Instagram’da ki ile çok benzer özellikler gösteriyor.

İleride Youtube’a Eklenebilir

Hikayeler olgusuna Instagram’da ki aşırı ilgi Youtube ve Google yönetiminin dikkatini çekmiş olacak ki onlarda bu işe soyunmuş durumda. Şimdilik her kullanıcıya açık olmasa da muhtemelen Youtube özelliğin işlevlerini ve tepkileri ölçecek, iyi performans alması halinde gerekli gördüğü bu özellikleri muhtemelen kendi platformunda bütün kullanıcılara açacaktır. Özelliği kullanmak ve paylaşılan hikayeleri izlemek isteyenler Android ve iOS platformlarında Genius uygulamasını indirerek bu yenilikten faydalanabilir.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.