Pinterest nedir

Pinterest Hesabı Nasıl Kapatılır?

Pinterest genellikle resim paylaşabildiğimiz bir sosyal medya aracıdır. Bu sosyal medya aracına, mail adresimizi veya diğer sosyal medya hesaplarımızı kullanarak kayıt oluruz. Yaptığımız seyahatler, moda, manzara, araba ve çeşitli fotoğrafçılık alanında birçok resimler paylaşabilir ve başlarının yaptığı paylaşımları takip edebiliriz. Paylaşılan Pin’ler yani resimler hakkında çeşitli yorumlar yapabilir, arkadaşlara mesaj gönderebiliriz. Belirli bir süre sonra, çeşitli nedenlerle kendi adımıza oluşturduğumuz Pinterest hesabını dondurma veya tamamen kapatma ihtiyacı hissedebiliriz, bunun için, Pinterest hesabı nasıl kapatılır? Bir bakalım. Öncelikle mobil cihazımızda kurulu bulunan Pinterest uygulamasını açarız.

Uygulama açıldığında, sağ üst köşede bulunan insan ikonu butonu seçilir ve profil sayfasına giriş yapılır. Profil sayfasında sağ tarafta üç nokta üst üste görülecektir. Bu üç nokta seçilir ve açılan bölümde, Hesap Ayarları seçeneği seçilir. Hesap ayarları bölümünün en altına indiğinizde, Hesabı devre dışı bırak seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde, onay bölümü gelecek ve Şimdi devre dışı bırak butonunu seçerek Pinterest hesabınızı kapatmış olursunuz. Pinterest uygulamasına tekrar giriş yaptığınızda hesabınız tekrar aktifleşecektir.

Pin Nedir?

pinterest pinlemek nedir

Pinterest hesabınızda yapacağınız tüm paylaşımlara verilen genel bir isimdir. Pinterest isminin ilk üç harfidir ve uygulamaya özel bir terimdir. Pinterest uygulamasının temelini Pin’ler oluşturmaktadır. Uygulama içerisinde, işlemlerin nasıl yapılacağı, paylaşımların nasıl yapılacağı, nasıl düzenleneceği, Pin’ler sayesinde yapılmaktadır.

Pinterest’ten Başkasına Mesaj Yollama

Pinterest sosyal ağ hesabınızdan, hesabınızda ekli olan bir arkadaşınıza mesaj yollayabilirsiniz. Pinterest uygulamasını açtığınızda, ekranın üst bölümünde bulunan mesaj ikonunu seçmelisiniz. Yeni açılan sayfada MESAJLAR simgesi karşınıza gelecek ve seçerek bu bölüme giriş yapın. Burada Yeni Mesaj seçeneğini seçin ve mesaj göndereceğiniz arkadaşınızı bularak seçin ve İleri butonuna basın. Sohbet penceresinde, arkadaşınıza göndereceğiniz mesaj içeriklerini yazarak, Gönder seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Profil Ayarları

Pinterest uygulamasını kullanmaya başladıktan sonra, oluşturmuş olduğunuzu profil ayarlarını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Yapılacak işlem adımları şu şekildedir. Pinterest hesabınıza giriş yapın ve sayfanın üst bölümünde bulunan insan simgesine dokunun. Profil sayfası açılacak, sayfanın sağ üst bölümünde bulunan üç nokta simgesini göreceksiniz, bu simgeyi seçin ve Hesap Ayarları seçeneği ile hesap bilgileri bölümüne ulaşmış olursunuz. Bu bölümde profil bilgileriniz ile ilgili gerekli düzenlemeleri ve değişiklikleri istediğiniz gibi rahatlıkla yapabilirsiniz. Girmiş olduğunuz bilgileri kaydederek profil bilgilerinizi düzenlemiş olursunuz.

Arkadaş Ekleme

Pinterest hesabınızda kendinize yeni arkadaş bulmak ve arkadaş eklemek için yapmanız gereken işlemler çok basittir. Uygulamanızın ekranının üst kısmında bulunan + simgesine dokunun ve aradığınız arkadaşınızın adını yazarak enter tuşuna basmanız yeterlidir. Yazdığınız isim ile ilgili tüm kişiler listelenecektir. Aradığınız arkadaşınıza ait olan bilgi seçilir ve profil sayfası açılır. Açılan profil sayfasında Takip et seçeneğini seçtiğinizde işaretlediğiniz arkadaşınızı eklemiş ve takip etmeye başlamış olursunuz. Ayrıca hesabınızda, profil sayfasında bulunan üç nokta simgesi seçilerek, buradaki Arkadaşlarını Bul seçeneği ile isim yazarak arkadaşlarınızı bulabilir, Takip et ya da davet et butonu ile hesabınıza ekleme yapabilirsiniz.

Bildirimler

Pinterest hesabınızdan sizin hesabınıza yapılan bildirimleri ve beğenileri görebilirsiniz. Bildirimler için, hesabınızın üst bölümündeki sohbet simgesini seçmelisiniz. Simgeyi seçtikten sonra etkinlik sayfası açılacak ve burada Haberler veya Siz sekmesini seçerek, yapılan bildirimleri görebilirsiniz. Hesabınızda paylaştığınız Pin’ler ile ilgili beğenileri görebilmek içinde, uygulama ekranındaki kişi simgesini seçin ve profil sayfanızdaki “Beğeniler” sekmesini seçerek, Pinterest uygulamanız üzerinden yaptığınız paylaşımlar için yapılan tüm beğenileri ayrı ayrı görebilirsiniz.

Sizlerde yorumlara tıklayarak, yorumlarınız ile katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca yazımızı paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.