whatsapp

Artık insanların sizi whatsapp gruplarına eklemesini engelleyebilirsiniz

WhatsApp, izniniz olmadan insanların sizi grup sohbetlerine eklemesini önleyen yeni bir özellik başlattı. Önceden, grubun yöneticisini engellemediğiniz sürece herkes sizi bir gruba ekleyebilirdi.

Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerde, WhatsApp yanlış bilgiyi hızlı ve kolay bir şekilde yaymak için kullanılmıştır. Bu nedenle, yanıt olarak, Ocak 2019’da, WhatsApp mesaj iletme konusunda sınır koydu. Şimdide gruplar için yeni gizlilik ayarları başlatıyor.

WhatsApp Grupları için Yeni Gizlilik Ayarları

WhatsApp Blog’una göre, kullanıcılar WhatsApp deneyimlerini kontrol etmek için yeni yollar arıyorlar. Bundan böyle, gruplar için gizlilik ayarlarıyla ilgili olarak üç seçenekten birini seçebileceksiniz.

Bu üç seçenek “Hiç kimse” “Kişilerim” ve “Herkes” dir. Bu özelliği etkinleştirmek için, WhatsApp’ı en son sürüme güncelleyin, sonra Ayarlar’a gidin. Ardından, Hesap> Gizlilik> Gruplar’ı tıklayın ve üç seçenekten hangisinin size en uygun olduğunu seçin.

“Herkes”, sizi bir gruba ekleyebilecek herkesle, şu anda olduğu gibi şeyler tutar. “Hiç kimse”, davet edildiğiniz herhangi bir gruba katılmayı onaylamanız gerektiği anlamına gelir. “Kişilerim”, adres defterinizde bulunan kullanıcılarla sınırlar.

Bu gizlilik kontrolleri özellikle ayrıntılı değildir. Örneğin WhatsApp, hepsini bir araya getirmek yerine belirli kişileri seçmenize izin verebilir.

Not: WhatsApp bu özellik Ülkemizde henüz kullanılmıyor. Yakın zamanda kullanılmaya başlayacak.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.