Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Watch

Omega, 15.000 metreye kadar sertifikalı olan Seamaster Planet Ocean Deep Deep Professional saatini açıkladı. Bu arada hemen açıklayalım; Mariana Çukuru’nu Dünya üzerindeki bilinen en derin nokta olarak biliyoruz. O kadar derin ki Everest’i ters çevirip başını bu noktaya denk getirsek dahi yüzeye 1 km’lik mesafe kalırdı. Yapılan son ölçümlere göre en derin noktası yaklaşık 10.994 metredir. Uzunluğu 2.542 kilometre, genişliği ise 69 kilometredir. Anlayacağınız üzere henüz dünya üzerinde bulunmayan bir derinlik mesafesini bu saat destekliyor.

Muazzam baskılara dayanacak şekilde tasarlanan OMEGA’nın Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional’ı tam okyanus derinliği teknolojisine sahip ancak 28 mm’den daha az şaşırtıcı derecede ince ve hafif.

Keşif logosu, Okyanus Tabanı’nı haritalamak için The Five Deeps Expedition ekibi tarafından kullanılan Multi Beam sonar teknolojisini andıran eşmerkezli dairelerin içinde kasanın ortasında yer alıyor.

Model, referans numarası, DNV-GL sertifikası, maksimum test edilmiş 15.000 m derinlik ve malzemeler dahil ilgili bilgiler lazerle kazınır.

Omega-Seamaster-Planet-Ocean-Ultra-Deep-Watch

Kaynak: OMEGA

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.