Klavye çeşitleri

Klavyede Türk Bayrağı Simgesi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavyesini kullanarak yapabileceğimiz sembollerden biride Şanlı Türk Bayrağımızdır. Yeni nesil akıllı telefonların Android ve İos işletim sistemli iphone telefonlarda emoji klavye üzerinde bayraklar bölümünde çıkan ☪ Türk Bayrağı Simgesini isterseniz oradan kopyala-copy ( ctrl+c ) ve yapıştır – paste ( ctrl+v) tuşları ile alıntı yapabilirsiniz. Bizim konumuzda masaüstü Desktop veya Dizüstü bilgisayarda klavye üzerinden Türk Bayrağı Sembolü nasıl yapılır bununla ilgili olarak pratik bilgi vermeye çalışacağım.

türk bayrağı klavye ile ilgili görsel sonucu

iki farklı adım ile Türk Bayrağı işareti yapabilirsiniz. Bunlardan ilk adım  buradan bu simgeyi kopyalama yaparak alabilirsiniz.  ?? emoji klavyede bu şekilde çıkmaktadır. Diğer adım ascii karakter kodlarını kullanarak tablo üzerinden kopyalama yapabiliriz. Ay Yıldızlı Bayrağımı karakter eşlemi ile yapabilmek için Windows 10 işletim sisteminde arama yerine karakter eşlem yazdığınızda veya Windows 7 işletim sistemlerinde Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlemi ( charmap)  adımlarını izleyerek ulaşabiliriz.

turk-bayragi

Türk Bayrağı , Ay Yıldızlı Bayrak Sembolü için Evrensel Kodu U+262A kodudur. Ay Yıldız Simgesini MS Gothic yazı tipiyle bulabilirsiniz. Böylece buradan bu simgeyi kopyalayabilir word dosyalarında , txt veya excel dosyalarında kullanabilirsiniz. Size göre en pratik olan yolu seçerek sohbetlerde , yazışmalarda Türk Bayrağı Sembolünü Kullanabilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.