QR Kodlu Kartvizit Oluşturma

Bu yazımızda farklı bir konu ile karşınızdayız. Qr kodlu kartvizit nasıl hazırlanır konusunda merak edilen konularda bilgi vereceğiz. İş hayatımızda kendimizi tanıtmak için sıklıkla kullandığımız araçlardan biride kartvizitlerdir. Bu kartviziti ziyaret ettiğiniz müşteriler için bırakarak hatırlanmasını sağlayan bir araç olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Üzerinde şirket unvanı, adres, telefon numaraları ve temsilci olarak kişilerin adları genel olarak yer almaktadır. Günümüz teknoloji çağında artık bu kartvizitlerde kare kod veya diğer adıyla QR kodlar yer almaktadır.

qr code card visit ile ilgili görsel sonucu

Bizimde bu konumuzda kartvizit üzerinde qr barkod kodu oluşturma işleminin nasıl yapıldığına dair sizlere ipuçları vereceğiz. Merak ettiğiniz bu kod oluşturma işlemini sizlere aşağıda adımlarla nasıl yapılmış oluyor hemen anlatıma geçeceğiz.

Kartvizit QR Kod Oluşturma

Kare kod oluşturmak için internette birçok website mevcuttur. Bu siteler üzerinden sizden istenen bilgileri doldurarak bir kod hazırlama işlemidir.

Bunun için sizler için bulduğum ve başarı bir şekilde çalışan “https://karekod-olusturma.hesabet.com/” kare kod oluşturucu site üzerinden yararlanabilirsiniz. Bu site üzerinden girdiğinizde gerekli bilgileri dolduracağınız alanları göreceksiniz.

Bu alanda QR kod boyutunu ayarlayabileceğiniz bir ve “kartvizit” olarak işaretlediğiniz alanda birçok kişisel bilgilerin çıkacağı yerler gelecektir.

Uygun olan yerleri doldurduğunuzda ve oluştur butona bastığınızda sizin hazırlayıp, doldurduğunuz alanlar dahilinde bir kare barkod oluşturma işlemini başarılı bir şekilde halletmiş oluyorsunuz.

Sizin için oluşturduğum ve kare barkod okuma uygulaması ile okuttuğunuzda telefon rehberine kolaylıkla kayıt edebilirsiniz.

Oluşturduğumuz kare barkodu bir QR okutma uygulaması üzerinden okutmak için test ediniz.Bunun için Qrafter uygulaması kullanabilirsiniz.

Böylece oluşturulan yukarıda barkodu kartvizit üzerinde matbaacınız kullanarak veya bu işleri artık matbaalar da yapmaktadır kolaylıkla kullanıcıları telefonlarına kayıt etmeleri için kullanabilirsiniz. Bu konumuzda qr kodlu kartvizit oluşturma konusunda sizlere bilgiler vermeye çalıştık.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.