Windows 10 oyun modu özelliği nedir

Windows 10 oyun modu özelliği

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 oyun modu nedir? Oyun modu nasıl aktif edilir konularında oyun meraklıları için bilgiler aktarmaya çalışacağız.

İyi bir bilgisayarda oyun oynamak gibi zevkli ve heyecanlı bir faaliyet yok gibidir, oyun tutkunları için Ekran kartı, Ram, İşlemci iyi bir soğutma sistemi ile bilgisayar başında eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Oyunda en önemli parçaları sizler için sıralamıştık. Bu konumuzda Windows 10 oyun modu ile oyun tutkunları için biraz daha bu işi önem verirsiniz.

Windows 10 Oyun Modu Nedir?

Pc de oyun oynamak için işlemci, ram bellek, ekran kartı en önemli parçalardır oyunlarda bu donanımlar ne kadar iyi olursa performans, hız bir o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle Windows 10 oyun modu iş gücü için bu donanımlara öncelik vererek oyuna bilgisayarı hazırlamaktadır.

Windows 10 oyun modu aktif ederek normal bilgisayarınızın performansını en üst seviyelere çıkarak oyunlarda takılma, yavaşlama ve fps düşüş olmadan rahatlıkla oynamanız için geliştirilmiş bir özelliktir.

Bu konumuzda Windows 10 oyun modu nasıl açılır? Konusunda sizlere resimli anlatım ile bilgi vermeye çalışacağız.

Windows 10 oyun modu nasıl açılır?

Oyun modu özelliğini etkinleştirmek için adım adım bu işlem için aşağıda bilgilendirme yapacağız. Windows + I tuşlarına birlikte basarak “Ayarlar” kısmına giriş yapıyoruz.

Windows 10 oyun modu özelliği nedir
  • Oyun ( oyun çubuğu, Dvr, yayın, Oyun Modu ) özelliklerine giriyoruz.

Bu işlem sonrası Windows 10 oyun modu özelliği için diğer ayarları yapılandırmak için ve oyun modunu etkileştirmek için pencerede şu adımları gerçekleştirelim.

  • Oyun Modu
  • Oyun Modu Açma

Bu butonları kullanarak sistemi en iyi oyun deneyimi için iyileştirme yapabilirsiniz. Bununla birlikte oyun modu açmak için kısayol tuşu Win+G tuşuna birlikte bastığınız da oyun modu açabilirsiniz.

Windows 10 oyun modu özelliği

Monitörün hemen altına bir küçük pencere açılacaktır. “Oyun çubuğunu açmak ister misiniz?”uyarı mesajında kutucuğu “Evet, bu bir oyun.” Olarak işaretlemeniz yeterlidir.

Win 10 oyun modu nasıl açılır? Konusunda bu işlemleri gerçekleştirerek oyun modunu etkinleştirebilirsiniz.

Bu konumuzda Windows 10 oyun modu nedir? , oyun modu ne demek ve bu mod nasıl etkinleşir konularında sorulara cevap vermeye çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için yorumlar kısmından sayfamıza tüm sorularını yollayabilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.