Tesla Semi Truck hakkında

Yakın Gelecekte Hayatımıza Girecek En iyi 10 Tır ve Otobüs

1. Tesla Semi Truck :

Tesla Semi Truck hakkında

Tesla Semi, 16 Kasım 2017’de tanıtılan ve 2019’da Tesla, Inc. tarafından üretilmesi planlanan, tamamen elektrikli, batarya ile çalışan Sınıf 8 yarı römork kamyon prototipidir.

2. Volvo VNL Truck:

Volvo Vnl Truck hakkında

Volvo VNL, bugünün ve yarınınki uzun mesafeli kamyon operasyonlarının ihtiyaçları için üretildi. VNL, üstün konfor ve olanakların yanı sıra uzun mesafeli verimlilik sunar.

3. Mercedes-Benz Future Truck 2025 :

Bu konsept taşıt, taşımacılık sektörü için yeni bir döneme girdi: dünyanın ilk özerk sürüş kamyonu olarak tarih kitaplarına girdi. Yine de fütüristik konsepti, düşündüğünüzden gerçeğe daha yakın.

4. Freightliner SuperTruck :

Beş yıl ve 115 milyon dolarlık gelişme süresinden sonra Freightliner SuperTruck, Daimler’in Enerji Bakanlığı tarafından belirlenen yüksek zorlukta cevabını verdi: “yarı kamyon yakıt ekonomisini en az yüzde 50 artırın”.

5. Mercedes-Benz Future Bus :

Gelecekte kentsel toplu taşıma araçlarının nasıl görüneceği CityPilot’lu yarı otomatik şehir içi otobüsle gösteriliyor. Geleneksel otobüslerden daha güvenli, verimli ve konforlu bir şekilde çalışıyor.

6. Walmart Advanced Truck :

Walmart, fütüristik kamyonunu, Louisville, Ky’daki Mid-America Trucking Show’da (MATS) görücüye çıkardı. Walmart Gelişmiş Araç Deneyimi, ileri düzey bir türbin motorlu genişletilmiş seri hibrit güç aktarma organları ve sofistike kontrol sağlayan gelişmiş aerodinamik özelliklere sahip.

7. WILLIE – Transparent LCD Bus :

Yan yükseltilmiş şeffaf LCD ekranlarda hiçbir şey görüntülenmiyorsa, Willie’yi geleneksel bir otobüsten ayıran hiçbir şey yoktur – “organik” çerçevesi hariç.

8. Iveco Z Truck :

IVECO Z TRUCK, rafine biyogazdan türetilen Bio-metan üzerinde çalışan yeni nesil LNG motoruna sahiptir. CNH Industrial’ın Sıfır emisyona giden yolda sürdürülebilir ulaşım modları geliştirme arayışında kilit rol oynayan bu yakıt, düşük CO2 ve çok düşük PM emisyonu sağlıyor.

9. NEXT Future Transportation:

Sırada, İtalya’da tasarlanan modüler otomatik sürüş araç sürülerine dayanan gelişmiş bir akıllı ulaşım sistemi var. Her modül, standart şehir yollarındaki diğer modüller ile birleştirebilir ve çıkarabilir. Birleştirildiğinde, yolcuların bir modülden diğerine durmasını ve yürümesini sağlayan modüller arasında açık, otobüs benzeri bir alan oluştururlar.

10. Volvo Electric Bus:

Volvo Electric Bus, en yaygın olarak Volvo 7900 Hybrid veya sadece Volvo 7900H olarak adlandırılan hibrit bir elektrikli otobüs olarak bulunabilen, entegre olarak inşa edilmiş tek katlı sert otobüs ve tek katlı belden kırma otobüsdür.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.