facebook

Facebook Profilime Kim Baktı?

Facebook profilime kim baktı 2019 yılının en çok sorulan sorularından biridir. Facebook profilime bakanları nasıl öğrenirim sorunuzun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Facebook profilime kim baktı uygulamalarının çoğalması ile birlikte, Facebook profilime bakanları görmek mümkün mü şeklinde sorulan soruları da beraberinde getirmiştir. Sizler için, bu uygulamaların doğru veriyi gösterip göstermediklerini araştırdık ve aşağıdaki başlıklar aracılığıyla detaylıca sizlere anlattık.

Dünya genelinde en çok kullanıcı sayısına sahip ve kullanıcıların en aktif olduğu sosyal medya platformu olan Facebook, geliştirdiği birçok özellikle birlikte, kullanıcıların gizlilik politikasını yürütebilmek adına birçok özelliği de bünyesinde barındırmamaktadır. Bunlardan biri de ‘Facebook profilime bakanlar’ özelliğidir. Bu özellik her ne kadar Facebook uygulaması üzerinde olmasa da kullanıcılar bu özelliğin dışarıdan bir uygulama ile yapılıp yapılmadığını merak etmektedirler.

Facebook profilinize kimler bakmış ve kimler profilinizde gezinmiş konusu, dışarıdan indirdiğiniz programlarla veya kullandığınız araçlarla mümkün kılınmıştır. Ancak bu araçlar doğru veriyi mi göstermektedir sorusu da kafalarda soru işareti bırakmıştır.

Facebook Profilime Bakanları Görmek Mümkün mü?

Facebook profilinize kimlerin baktığı, kimlerin profilinizde gezindiği ile ilgili öne sürülen uygulamalar ve programlar son derece tehlikeli olabilmektedir. Bu tür uygulamaların doğru verilerini yansıtmadığını belirterek, güven vermeyen hiçbir programı cihazınıza indirmemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, herhangi bir siteden Facebook profilinize girenleri görebileceğiniz bir araç var ise, bu aracı kullanmak için, Facebook hesabınızın şifresini asla yazmayın veya site üzerinden Facebook hesabınıza giriş sağlamayın. Aksi takdirde hesabınız ciddi güvenlik sorunları ile baş başa kalabilir. Bu nedenle her programı cihazınıza indirmemeniz gerekmektedir.

Facebook profilinize bakanları görmek için indirilen uygulamalar ve kullanılan araçlar güvensiz de olsa bunların yanında bir de belirli aşamaları izleyerek Facebook profilinize bakanları göreceğinizi vaat eden işlemler vardır. Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde ise arkadaş listesi içerisinden rast gele profilleri karşınıza çıkararak, Facebook profilinizde bu kullanıcıların gezindiğini belirtirler. Uzmanlar bu uygulamaların gerçeği yansıtmadığını ve bunun mümkün olmayacağını belirtmektedirler. Belirtilen uygulamalar, Facebook profilinize kimlerin baktığını sizlere sunarken, gösterilen profilleri arkadaş listenizden rast gele seçmekte veya hesaplarının aldığı etkileşime göre seçmektedir. Bu nedenle belirtmek gerekir ki hiçbir şekilde Facebook profilinize bakanları görmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla, hesabınızı tehlikeye atmaya veya inandırıcı olmayan işlemleri uygulayarak vakit harcamanıza gerek yoktur.

Facebook Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim?

Facebook profilinize bakanları yine de görmek istiyor ve merak ediyorsanız en zararsız ve en güvenilir hali ile aşağıdaki işlemleri uygulayarak kolayca görebilirsiniz. Bu hem cihazınıza veya hesabınıza zarar vermeden gerçekleştirebileceğiniz bir işlem olacaktır hem de kesin olarak kanıtı olmamakla birlikte, Facebook profilinize giren kullanıcıları sizlere gösterecektir.

Öncelikle Facebook adresinize giriş yapın ve sayfa üzerinde sağ tıklayarak, ‘sayfa kaynağını görüntüle’ kısmını işaretleyin. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda, CTRL+F yaparak, karşınıza çıkan arama çubuğuna ‘ Initialchatfriendslist ‘ yazın. Sayfanın sizi getirdiği bölümde ‘İd = 43245725‘ şeklinde bölümler bulunmaktadr. Buradan id numaralarından birini kopyalayarak, www.facebook.com/ (id numarasını yapıştırın). Yani Facebook adresine giriş yaparak, www.facebook.com sitesinin yanına ‘/id numarası’ ekleyerek ‘enter’ tuşuna basın. Açılan Facebook hesabı sizin profilinize bakan bir hesaptır. Bu şekilde diğer id numaralarını da aynı şekilde kontrol ederek, Facebook profilime bakanları görme yolu şeklindeki arayışlarınıza çözüm bulabilirsiniz

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.