Kubota autonomous X Tractor concept

Kubota Otonom X Traktör Konsept

Yapay zeka ile donatılmış Kubota tamamen otonom X Traktör konsept

Kubota Corporation, Kyoto şehrinde düzenlenen yeni bir ürün fuarında bir kavram traktör “X traktör – çapraz traktör” sergiledi.

Dream Tractor

1970 yılında Osaka’da düzenlenen Japonya Dünya Fuarı’nda (Expo’70) ilk konsept traktörünü sergiledikten yarım yüzyıl sonra Kubota, kuruluşunun 130. yıldönümünü kutlamak için “X traktör – çapraz traktör” ün tanıtımını yaptı.

Yapay zeka (AI) ve elektrifikasyon teknolojisi ile donatılmış olan bu “rüya traktörü”, tarımın geleceğini temsil eden tamamen özerk bir traktördür.

Kubota autonomous X Tractor concept

Lityum-iyon piller ve güneş pillerinin kombinasyonu ile% 100 elektrik gücü.

Hava durumu verileri ve büyüme oranları gibi çeşitli verilere dayanarak, Yapay zeka (AI) ile uygun işlemi seçerek ve zamanında yapan geleceğin otonom traktörü.

Neden Otonom X Traktör

Japonya’da, artan sayıda çiftçi yaşlanma nedeniyle emekli olurken, tarımsal faaliyetlerin sona ermesi ve verimli yönetim için tarım arazilerinin birikmesi sonucunda ortalama tarım ölçeği büyümeye devam etmektedir. Çiftçilerin iş gücü sıkıntısı ve düşük işletme verimliliği gibi karşılaştıkları zorlukları ele almak için acilen akıllı çiftçiliği tanıtmak gerekir.

2017 yılında AGRIROBO traktörlerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, Kubota otonom tarım makinelerini AGRIROBO Serisini genişletti. Şimdi Kubota, çiftçiler tarafından sürekli olarak beklenen akıllı tarımın tam ölçekli tanıtımını öngörerek bu konsept modelini AI ve elektrifikasyon teknolojisi gibi çok sayıda gelişmiş teknolojiyle tanıttı.

Kubota, çiftçinin yaşlanması ve iş gücü sıkıntısı da dahil olmak üzere Japon tarımındaki zorlukları ele almak için emek tasarrufu ve hassas tarım için teknolojiler geliştirmeye devam edecektir. Kubota, piyasaların verimli bir şekilde ihtiyaç duyduğu yüksek katma değerli tarımsal ürünler sunarak, karlılığı iyileştirerek ve çevresel yükleri azaltarak, varlıklı toplumu gıda üretimi yoluyla gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

“X traktör – çapraz traktör -” kavram traktörünün temel özellikleri

Fütüristik tasarım

Otonom ve elektrifikasyon teknolojisi, yeni inşaat tasarım konsepti ile gelişmiş tasarım gerçekleştirdi.
Kubota traktörlerinin kimliğini takip etmek ve ilerletmek, çevrenin korunması ve doğalarla uyum bilinci ile pürüzsüz bir şekil yarattı.

Yapay Zeka (AI) ile tamamen insansız operasyon

Hava durumu verileri ve büyüme oranları gibi çeşitli verilere dayanarak, AI uygun işlemi seçer ve zamanında eylem yapar. Hedef tamamen özerk bir operasyona ulaşmak.

İşletmedeki traktörler tarafından elde edilen çevresel veriler, merkezi olarak yönetilen verimli çalışmayı gerçekleştirmek için sahadaki diğer makinelerle otomatik olarak paylaşılabilir.

Tam elektrifikasyon çevre dostu çiftlik işletmesini gerçekleştirir

Lityum-iyon piller ve güneş pillerinin kombinasyonu ile% 100 elektrik gücü.
Tam elektrifikasyon sıfır emisyona ve çevresel yüklerin azaltılmasına katkıda bulunur.

Farklı işlemler için bir makine

Dört tekerlekli paletli araç ıslak zeminde ve engebeli arazilerde bile sabit otonom sürüş sağlar.

Dört tekerlekli paletli traktör, traktör yüksekliğini optimum seviyede tutmak için şeklini değiştirerek çeşitli işlemlerde performans gösterir. İşlemlerin yüksek çekişe ihtiyaç duyması için, ağırlık merkezini düşürmek için traktör yüksekliğini düşürerek zemine temas alanı arttırılacaktır. Öte yandan, yönetimi için mahsullerin üzerinde çalışırken, traktör yüksekliğini artırarak zeminden açıklık ayarlanacaktır.

Tekerlek içi motor, çeşitli arazilerde otonom çalışma için küçük bir dönüş yarıçapı elde etmek için dört tarayıcının (ön, arka, sağ ve sol) dönüş hızını keyfi olarak değiştirmeyi mümkün kılar.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.