Oppo hızlı şarj

Dünyanın En Hızlı Kablosuz Şarjı

Oppo, telefonları 20 dakikada şarj eden 125W teknolojisini duyurdu

Hızlı şarj

Oppo, hızlı şarj çözümlerinin mühendisliğinde uzun süredir lider. Örneğin, OnePlus telefonlarında kullanılan Dash Charge sisteminin arkasındaki teknolojiyi geliştirdi ve kendi cihazlarının çoğunda daha da hızlı sonuçlar elde etti. Şirket bugün, sektördeki en gelişmiş sistem olduğunu iddia ettiği 125W sistemini duyurarak bir adım daha ileri gidiyor.

Sistemin başlık rakamları ise 4.000 mAh’lik bir telefonun bataryasını 20 dakikada, 5 dakikada ise yüzde 41’e kadar şarj edebiliyor olması. Doğruysa bu, Oppo’nun bu büyüklükteki bir pili yaklaşık 10 dakika hızlı şarj etme rekorunu kıracaktır.

Bu sadece büyük bir güç adaptörü yapıp onu normal bir telefona takmaktan ibaret değildir; şarj cihazı, kablo ve pilin güvenlik ve verimlilik için birlikte tasarlanması gerekir. Oppo, henüz ticari bir ürün olmayan telefonun “çığır açan pil oranına” sahip double-6C piller kullandığını, şarj cihazının ise fazla büyümemek için gelişmiş güç yoğunluğu özelliklerinden yararlandığını söylüyor. Oppo’nun önceki USB-A VOOC şarj cihazlarının aksine, kablonun her iki ucunda da USB-C kullanır.

Oppo henüz bu teknolojiyle birlikte gönderilecek bir telefon duyurmadı, ancak genellikle ticari ürünlerden önce bu gibi özellikleri duyurur. Dünyada şu anki en hızlı şarj olan telefon, 4.000mAh bataryaya sahip olan Oppo Reno Ace, yaptığım testte 65W şarj cihazıyla 31 dakikada tamamen şarj olabiliyor. Oppo ile sahipliğini ve teknolojiyi paylaşan Vivo, geçtiğimiz yıl 4.000 mAh’lik bir pili 13 dakikada şarj edebildiği iddia edilen 120W teknolojisini duyurdu, ancak henüz herhangi bir telefonla gönderilmedi.

Oppo, 65 W AirVOOC şarj cihazı tasarladı, ancak ne zaman kullanıma sunulacağı veya telefonların ne zaman destekleyeceği konusunda hiçbir bilgi yok. Kablosuz şarjın olmaması, bu yılki başka türlü mükemmel Find X2 Pro amiral gemisi ile ilgili tek büyük şikayetimdi, bu yüzden Oppo’nun bu özelliği ciddiye alacağını umuyoruz.

Oppo 65W AirVOOC şarj cihazı


Oppo, kablosuz şarjı benimsemekte son derece yavaş davrandı, yalnızca bu yılın başlarında teknolojiyi kullanacak ilk telefonunu duyurdu, ancak şirket şimdi de en hızlı kablosuz sisteme sahip olduğunu iddia ediyor. Oppo, yeni 65W AirVOOC teknolojisinin 4.000mAh’lik bir pili 30 dakikada kablosuz olarak şarj edebileceğini iddia ediyor, bu da onu şu anda mevcut olan herhangi bir kablolu çözümden daha hızlı hale getirebilir.

En Hızlı Şarj Olan Telefonlar 2020

100 saniyede %100 şarj etmek

Bu arada 100 saniyede %100 şarj etmek başlığı altında sahte videolar ile insanları dolandırıp şarj cihazları satıldığını görüyoruz, 100 saniyede %100 şarj vb. satılan ürünlere itibar edip paranızı kaptırmayın. Bu işte en hızlı teknolojiler bile bu sürelere erişememiş.

Sizlerde yorumlarınızla yazılarımıza destek olabilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.