Ücretsiz profesyonel kartvizit tasarımları Clean & Stylish Photographer

Ücretsiz profesyonel kartvizit tasarımları Clean & Stylish Photographer
39 Downloads

Ücretsiz profesyonel kartvizit tasarımları Clean & Stylish Photographer indir

İyi fotoğrafçılık yeteneğinizi sergilemek için en iyi kartvizitlerden biri olan bu şablon, portföyünüzdeki resimleri görüntülemek için her iki tarafta tam bir fotoğraf arka planına sahiptir.
Kartın profesyonel ve aynı zamanda şık görünmesini sağlamak için minimalist bir şekilde zevkli bir şekilde yapılmıştır. Sonuç olarak, bu tasarımı tüm fotoğraflı kartvizit kullanmak isteyenlere tavsiye ediyoruz.
Şablon Ayrıntıları
Renk Şeması: Çok Renkli, Siyah & Beyaz
Format: Photoshop PSD
Layout: Vertical
Dimension: 2 ″ x 3.5 ″
Free Clean & Stylish Photographer Business Card Template

Clean & Stylish Photographer Business Card Template

One of the best business card to showcase your fine photography talent, this template features a full photo background on both sides to display images from your portfolio. The layout is tastefully done in a minimalist way to keep the card looking professional and presentable at the same time. To complete the design, we figured a simple name based logo would be really cool and proved to be useful to create an awesome watermark your work of art. To conclude, I will certainly recommend this design to all shutterbug, be it aspiring or professional photographer.

Note: Photos used in the preview above WILL NOT be included with the download. Full photo credits goes to Unsplash.com and their awesome contributors.

Template Details

Color Scheme: Multicolor, Black & White
Format: Photoshop PSD
Layout: Vertical
Dimension: 2″ x 3.5″

Published: 28 Mart 2019

Hakkında G. KELEŞ