Facebook wifi bul

Facebook Wi-Fi Bul Özelliğini kullanıma sundu

Facebook “Wi-Fi Bul” yeni özelliğini tüm dünyanın kullanımına sunduğunu açıkladı. Bu özellik ile birliklte akıllı telefon ve tablet kullanıcıları çevrelerindeki kablosuz ağları kolayca bulabilecekler. Facebook bu proje üzerinden geçen yıldan beri çalışmaktaydı. geçen yıl yapılan test çalışmalarında bu özellik ile kullanıcılar yakınlarındaki ücretsiz ve herkesin erişimine açık olan kablosuz ağları görebildiler. Test aşamasında belirli ülkeler ve iOS kullanıcıları ile sınırlı kalınsada Facebook, “Wi-Fi Bul” özelliğinin yakında hem iOS hem de Android işletim sistemlerine sahip cihazlarda tüm dünyada kullanılabileceğini açıkladı.

Facebook wifi bul

Düşünsenize GSM operatörlerinin yetersiz kaldığı noktalarda, internet kotanızın dolduğu durumlarda, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde kullanıcıların beğendiği bir özellik olacağını söylersek yanılmış olmayız.

ABD gibi gelişmiş pazarlarda bu özellik daha ziyade internet erişiminin zor olduğu banliyölerde ve uzak noktalarda kullanılacak olsa da gelişmekte olan ülkeler için günlük hayatın bir parçası olacaktır. Zira bu ülkelerdeki kapsama alanlarında yaşanan sorunlar ve internet paketlerinin kısıtlı olması sebebiyle ücretsiz bir kablosuz bağlantıya erişmek dünya ile iletişimi sürdürmenin önemli bir parçasıdır.

Peki “Wi-Fi Bul” özelliği uygulama üzerinde nerede olacak nasıl kullancağım?facebook-wifi-bul-kullan

Facebook mobil uygulamasındaki “Daha Fazlası” sekmesinin altında bu özelliği bulabileceksiniz. “Wi-Fi Bul” sekmesini bulduktan sonra bu özelliği aktif etmeniz yeterli olacaktır. Sonrası çok kolay Facebook size çevrenizdeki Wi-Fi ağları bir harita üstünde gösterecek. ağları göstermekle kalmayıp hangi işletmeler tarafından sunulduğunun da ayrıntılı bilgisini sizlerle paylaşıyor olacak.

Aynı zamanda bu özellik ile Facebook Google Maps bu konuda rakip oluyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde çevrelerindeki işletmeleri keşfetmelerine olanak sağlarken haritada işletme, cafe, restoran vb. mekan aramalarınıza alternatif olacak.

facebook-wifi-bul-harita

Peki işletmeler bu uygulamanın “Wi-Fi Bul” özelliğinin bir parçası olmak için ne yapmalılar?

İşletmeler eğer bu uygulamanın içinde yer almak istiyorsa Facebook sayfalarından bilgilerini güncellemeleri yeterli olacak. Bilgilerini güncellemedikleri takdirde bu haritalar içinde yerlerini almayacaklar. Haritalarda yer almayan işletmeleride kullanıcıların uyararak yer almasını sağlayacaklarını tahmin edersek yanlış olmaz.

Wi-Fi Bul” özelliği aslında Facebook tarafından yürütülen internet.org gibi daha fazla kişinin internete bağlanabilmesini sağlayan daha büyük projelerin sadece ufak bir parçası diyebiliriz.

Peki bu özelliği cihazlarınızda nasıl ayarlayacağınızı merak ediyorsanız “Facebook Wi-Fi Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?” başlıklı yazımızdan detaylı bilgileri bulabilirsiniz. 

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.