dial up modem sesi

Dial Up Modem Sesi

dial up medem sesi

ADSL Modemin olmadığı internet ile ilk tanıştığımız dönemlerde duyduğumuz o meşhur ses Dial Up Modem Sesi.

Dial-up Bağlantı nedir?

Dial-Up İnternet veya Çevirmeli Ağ, bir telefon hattının modeme bağlanması yardımıyla gerçekleştirilen bağlantı şeklidir. Dial-Up’da çevrilen telefon numarası gerçek bir telefon numarası olabilirken sanal bir telefon numarası da olabilir. 

Dial-up bağlantılarda kullanıcı internete bağlı kaldığı süre kadar ödeme yapar. Dial-up’da kullanılacak bağlantı biçimi nedeniyle modemin telefon hattına bağlanması gerekir. Bu nedenle telefon hattı internet erişimi sağlarken gelen aramaları cevaplayamayacağı gibi arama işlemlerini de gerçekleştiremez. Anlayacağınız internete bağlıysanız telefon görüşmesi yapamıyorsunuz demek.

Dial-up modem kullanılarak internet yapılan yıllarda internet hızı çok büyük bir anlam ifade etmediği gibi bu kadar zor koşullar altında internete bağlanmak da çok büyük sorun olarak görülmüyordu. İnternet olsun gerisi önemli değildi. Şimdilerde kota aşımı nedeniyle hız düşünce homurtular başlıyor.

İnternetin gelişmeye başlaması ve artann talepler ile birlikte alternatif teknolojiler üretildi. Bugün hem daha yüksek hızla internet bağlantıları gerçekleştirmemize yardımcı olan hem de Dial-up’a göre fazlasıyla ekonomik olan ADSL, Fiber ve 4.5G gibi çözümler bulunmaktadır.

Üstelik bu bağlantı çeşitlerini kullanırken aynı zamanda telefon hattının tamamını meşgul etmiyoruz sabit hat aboneliğimiz olmasına da gerek kalmıyor.

Yenilikler güzel olsada insan eskiyi unutamıyor. Bizde Dial Up Bağlantı sesi ile geçmişe sizleri götürmek istedik.

Dial-up Bağlantı Sesi

Dial-up bağlantı sesi, dial-up modemlerin internete bağlanma aşamasında çıkarttığı o meşhur seslerden biridir. Dial-up bağlantıları yakın tarihdeki yerini almış olsada Dial-up bağlantı sesi hala o günleri yaşayan ve Dial-up modemlerle bağlantılarını sağlayan kişilerin kulaklarında çınlamaya devam ediyor. Dial-up bağlantı sesinin bir örneğini bu yazımızda bulabilşirsiniz.

Burada dinlediğiniz ial-up bağlantı sesi modemin başarılı bir şekilde bağlanması esnasında duyulan sestir. İnternet bağlantısının yapılamadığı durumlarda seste kesilmeler meydana gelirdi.

Neyse Dial Up Modem sesi ile eskilere ufak bir yolculuk yaptık, bakarsınız yıllar sonra ADSL veya 4.5G vb. için geçmişe yönelik bir yazı yazarız.

Dial Up Modem sesi indir

Dial Up Modem sesi indirmek için tıklayınız.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.