iphone 6s

iPhone Telefonunuzu hızlandırma yöntemleri

iPhone telefonunuzun yavaşladığını düşünüyorsanız, iPhone hızlandırma yolları neler diyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

Telefonunuzu 2-3 günde bir kapatıp açın.

iphone-se_2

Eski fotoğraflarınızı telefonunuzda tutmayın. Bu fotoğrafları iPhoto ile yenileyebilir veya iCloud ile kaydederek gereksiz fotoğraflardan kurtulursunuz.

Gereksiz uygulamaları kaldırın.

Zaman içinde önem verdiğiniz;ancak daha sonra unuttuğunuz gereksiz uygulamarı kaldırın.

Mesajlarınızın sayısı arttıkça telefonunuzda aynı ölçüde yavaşlayacaktır. Bu nedenle eski mesajlarınızı silin. Kuru mesaj kalabalığından kurutulun.

Zamanla şişen tarayıcı belleğini temizlemek için Ayarlar>Safari>Geçmişi Sil yolunu izlemeniz yeterli.

iphone7-gallery1

Otomatik güncelleştirmeleri kapatın. Sürekli arkaplanda uygulama güncelleştirmeye çalışan bu özellik de iPhone’ları yavaşlattığından Ayarlar>iTunes&Uygulama Mağazası>Otomatik Güncellemeler bölümündeki butonu pasifize edin.

Otomatik Güncelleştirmeler özelliğinde olduğu gibi Otomatik İndirme özelliğinin de kapalı olması gerekiyor. Zira iPad’e yüklediğiniz iPhone uyumlu bir uygulamanın otomatik olarak iPhone’a yüklenmesi söz konusu ki,gereksiz yere iPhone’ları yavaşlatabilir.

Kullanmadığınız uygulamarı Home butonuna çift tıklayarak tek tek kapatın.Böylece gereksiz yere arka planda çalışan uygulamalar telefonunuzu yavaşlatmamış olur.

iphone6s_1

WiFi açık olduğu sürece WiFi’ye bağlı değilseniz telefonunuz sürekli bağlanabileceği bir WiFi arayacak. Bu da hem şarjınızın daha hızlı tükenmesine neden olacak, hem de telefonunuzu yok yere meşgul edecek. O nedenle Ayarlar>WiFi>Ağa Bağlanırken Sor bölümünden bu özelliği kapalı tutmalısınız.

iphone6splus_1

En son güncelleştirmeleri mutlaka indirin,takip edin. Eski sürüme göre uygulamalar güncellendikçe daha fazla optimize edildiğinden daha hızlı çalışırlar.

Battery Doctor vb. iPhone hızlandırma programları ve uygulamaları kullanın;böylece hem şarjınızı daha etkin kullanıp telefonunuzun şarj ömrünü artırabilirsiniz. Hem de manuel olarak yapmak zorunda kalacağınız pek çok işlemi üslenerek telefonun belleğindeki artıkları temizleyebilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.