Qualcomm-Snapdragon-835 tanıtım

Qualcomm Snapdragon 835 İşlemcili Windows 10 Bilgisayarlar Geliyor

Microsoft, Computex 2017’de merak edilen çok önemli bir sorunun cevabını açıkladı. Açıklamaya göre Windows 10 ARM’yi çalıştıracak bilgisayarları HP, Lenovo ve ASUS üretici firmaları üretecek.

So-sleduyushhego-goda-v-kompyuterah-na-Windows-poyavyatsya-Qualcomm-Snapdragon-835 tanıtım

Microsoft, Windows’un farklı mobil platformlarda çalışan versiyonlarından biri olan Windows 10 ARM için 3 önemli üretici ile anlaştı. Android tablet ve telefonların göz bebeği, Qualcomm firması tarafından geliştirilen Snapdragon 835 mobil işlemci artık Asus, Lenovo ve HP gibi firmaların ürettiği Windows 10 ARM taşınabilir bilgisayarlara da güç verecek. Diğer cihazlara oranla yarı yarıya daha uzun bir pil ömrüne ve 4-5 kat daha uzun bir bekleme süresi sağlayacaklar.

snapdragon 835 windows 10

 

Yeni bilgisayarların bu yılın son aylarında piyasada yerini alması bekleniyor. Fiyatlar konusunda henüz bir açıklama yok.

Snapdragon işlemcilerin bilgisayarlarda kullanılması ile Intel ve AMD işlemcilerin tekelinde olan dizüstü bilgisayar piyasasında yeni bir rekabet oluşturacaktır. Piyasada Tabletlerin çıkması ile etkinliğini yitiren ultrabooklar ile tamamen silinen netbook taşınabilir bilgisayarların yerini alabilir. Taşınabilir, küçük ve ekonomik bilgisayar tanımını yeniden canlandırabilir.

Microsoft geçtiğimiz yıllarda bu konuda değişiklikler ve çözümler üreteceğini açıklamıştı. Hatta bu konuda bazı çalışmalar bile yapmıştı. Snapdragon 835 işlemcileri kullanan bilgisayarları merakla bekliyor olacağız. Söylemeden geçmeyelim bu bilgisayarlar 4G bağlantısına da sahip olacak.

Qualcomm-Snapdragon-835 tanıtım

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.