En popüler masaüstü işletim sistemi

Windows 10 varsayılan yazı tipini geri yükleme

Tamamen görsellik olarak değiştirdiğiniz yazı tiplerini beğenmediniz veya işletim sisteminde yaşanan sorunlar nedeniyle kullanıcı deneyimi sorunları nedenliyle yazı tipini geri yüklemek isteyebilirsiniz. Bu nedenle sizlere aşağıda vereceğimiz yönergeler doğrultusunda Windows 10 yazı tipi ayarlarını geri yükleme konusunda bilgi paylaşımını gerçekleştireceğiz.

Windows 10 Yazı Tipini Geri Yükleme

Windows 10 işletim sistemi kurduğunuz da veya kurulu geldiğinde varsayılan olarak geriye dönmek için aşağıda adımlarla kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • Denetim Masası
  • Sistem ve Güvenlik
  • Görünüm ve Kişileştirme
  • Yazı tipi Ayarlarını değiştir

Burada sarı kutulu “yazı tipi ayarlarını değiştir” yazan kısımda ayar menüsünü kullanıyoruz. Bu ayara girdiğiniz de aşağıda gibi menü gelecektir.

Yine aynı sarı kutu alanda gördüğün pencereden mevcut kullandığınız yazı fontlarını eski ilk gün gibi haline varsayılan ayarlara geri almak için kullanabilirsiniz.

Böylece Windows 10 işletim sisteminde kullanılan yazı fontu tekrar geri kullanmaya başlayabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemlerinde kullanıcı tecrübesi için son derece kullanıcı dostu olan işletim sisteminde işi kolaylaştırmak için güncellemeler devam etmektedir.

Bu konumuzda sizlere Windows 10 yazı fontu geri alma, yükleme konusunda nasıl yapılır,  Nasıl yapılmış tarzında sorulara cevaplar vermeye çalıştık.

Hakkında G. KELEŞ

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.