instagram

Instagram Fotoğraflarımı Neden kaldırıyor?

instagram

Bu yazımızda instagram sorunlardan biri olan ve instagram sayfası olanların genellikle karşılaştığı instagram fotoğrafları kendiliğinden, otomatik olarak kaldırıyor konusunu anlatacağız.

Instagram resimleri kaldırıyor

Neden instagram resimleri kendiliğinden kaldırıyor olmasının sebebi aslında kullanıcılarını korumak olarak söyleyebiliriz. Kısaca başkaları tarafından size ait içerik amaçlı paylaşılan görselleri kaldırarak güvenlik amaçlı önlem almaktır. Özetle instagram bunu şu şekilde yapıyor. Aynı resim boyutu, resim ebatları, dosya boyutu, türü veya dosya isimlerini kontrol ettikten sonra kriterlere göre paylaşılan aynı görselleri bulup kaldırmaktadır. Buna rağmen aynı resimleri farklı sayfalarınızda paylaşmak istiyorsanız, bu görsellerin dosya isimlerini ve türlerini değiştirin png, jpeg, bmp, gif vb. olarak bu fotoğrafları kaydedip paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu görselleri aynı farklı zamanlarda 15 dk, 30 dk veya 1 sat arayla paylaşım yapmanızı önerebiliriz.

Anlaşıldığı üzere farklı zamanlarda, her hesap için farklı bir görsel resim ve video paylaşımı hazırlayıp paylaşımlar yapmak sorunu çözecektir.

Instagram üzerinde birden çok sayfası olanlar aynı görselleri diğer sayfalarında da paylaşması sebebiyle bir süre sonra instagram tarafından fotoğraflar, resimler kendiliğinden kaldırılması hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yorumlarınızla yazımıza katkıda bulunabilir, instagram ve başka bir konu hakkında sorularınız için sitemiz soru cevap bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.