clash of clans indir

Clash of Clans indir

clash of clans logo download

Clash of Clans Oyna

Clash of Clans yani türkçe anlamı ile “Klanlar çatışması” oyunu dünya çapında çok tutulan çocuklar ve gençler arasında popüler olan, strateji ve savaş oyunudur. Sadece çocuklar ve gençler değil birçok yetişkin tarafından severek oynandığını söyleyebiliriz. Finlandiya merkezli olan oyunun kurucusu Supercell’dir. Oyun iTunes ve Google Play Store aracılığı ile en çok indirilen ve en çok kazandıran oyunlar içinde yer almaktadır. Clash of Clans oyununu ücretsiz indirebilirsiniz. Oyun oynamak için internet bağlantısı gerekmektedir.

Oyuncular kendi köylerini kurup korurken saldırı için asker üretir. Oyun içinde 50 kişilik gruplardan oluşmakta ve oyuncular bu gruplara katılabilmektedir. Çevrimiçi sohbet ile oyuncular birbirlerinin kalelerine asker gönderebilirler.

Oyunda ilerleme için oyun içindeki yeşil taşların toplanması ya da ücret karşılığında olmaktadır. Altın, iksir, kara iksir oyunun ilerlemesini sağlar.

clash of clans indir

Clash of Clans Oyun Bölümleri

  • Savunma binaları

  • Askerler

  • Kışla ve kara kışla

  • Büyüler

Oyun çok oyuncu modunda iken kupa kazanma özelliği bulunmaktadır. Kupa sayısı değiştikçe kazanılan ödüller de değişir. Klanlara katılmak ve ve klandaki yerinizi korumak için kupa sayınızın düşmemesi gerekir. Kupa sayısı düşen veya asker desteği sağlamayan Clash of Clans oyuncuları klanlardan atılır.

Savunma Binaları

Clash of Clans savunma binaları hakkında açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

Duvar: Düşmandan korunmaya yarar. Yıkıcılar duvarı kolaylıkla yıkabilir, madenciler altından geçebilir. Büyü ile yıkılabilir, duvarım var diye sevinme 🙂

Büyücü Kulesi: Karadan ve havadan gelen saldırıları önleyebilen, alana yaptığı saldırı ile birçok askeri yok edebilen güce sahiptir.

Cehennem Kulesi: Alev püskürtme özelliği sayesinde oyunun savunma amacıyla en son kullanılan en güçlü karakteridir.

Top: Karadan gelen saldırıları önleyebilen top ilk savunma birimidir.

Okçu kulesi: Uzun mesafeli atışlarda kullanılabilir. Havadan ve karadan gelen saldırıları önlemektedir.

Hava savunması: Oyundaki en önemli karakterlerden biridir, savunma amaçlı kullanılır. Hava saldırılarına karşı güçlü savunma gerçekleştirir.

Havan: Canı az olan karakterleri çok hızlı vurur ve güçlü bir savunma sağlar.

Bomba: Asker saldırılarına karşı savunma sağlar.

Yaylı tuzak: Kara savunması ile düşmanları havaya fırlatır.

Diğer savunma binaları; hava patlatıcı, yaylı tuzak, Noel darbesi, balkabağı bombası, gizli tesla, dev bomba, cehennem kulesi vb. sayabiliriz.

Oyunda bulunan askerler: Barbar, sihirbaz, Goblinler, duvar yıkıcı, okçu, dev, balon, şifacı ve ejderhadır.

clash of clans play

Clash of Clans oyunu saldırı ve savunma üzerine geliştirilmiştir. Savaşta kupa kaybetmemek için iyi b,ir savunma yapmalısınız. Öncelikle köy binasının köyün ortasına yapın, Köy binasını surlar ile çevirin ve savunma binalarını etrafına kurun. Düşmanlarınız köy binasını yıktığında savaşı kazanır ve kupa kaybetmenize neden olur. Bu yüzden Köy binasını savunmak önemlidir. Size saldıran köylere saldırmayıp savunmada kalın. En iyi savunma hücum değildir.

Köy binasının seviyesi yüksek değilse düşman askerlerinden korunmak için iksir ve altınları surların içine almaya çalışın. Oyunda seviye ilerledikçe işçiye ihtiyacınız olacaktır, yeşil taşlarla işçi binası kurabilirsiniz. Kupa kazanarak da daha çok yeşil taş elde edebilirsiniz.

Klan arkadaşları kazanmak, karşılıklı asker yardımı yapmak ve gerekli kupaya ulaşmak katıldığınız klanda kalıcılığınızı korumak için önemlidir.

Büyü fabrikasında büyü yapabilir bunlarla yeni askerlere can verebilir ve yıkmakta zorlanacağınız yerlere yıkım büyüsü yapabilirsiniz.

Clash of Clans oyunun en değerli maddesi kara iksirdir. Kara iksir barbar kral ve okçu kraliçe yapmanızı dolayısı ile saldırı gücünüzü artırmayı sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Kısacası büyü, birlik ve kahraman kombinasyonuyla, savaş stratejileri ve planları ile kullanıcıları kendine bağlayan Clash of Clans oyunu Dünya çapında milyonlarca kişiyi bir araya getiriyor. Sizde beğendiyseniz bu oyunu severek oynayabilirsiniz. Bıyıklı Barbarlar, Büyücüler vb. Sizi bekliyor.

Clash of Clans indir Android

Clash of Clans oyununu Google Play store üzerinden Android işletim sistemleri için indirebilirsiniz.

Clash of Clans yüklemek/indirmek için tıklayınız. (Android Apk)

Clash of Clans indir IOS

Clash of Clans oyununu Apple iTunes üzerinden Apple IOS işletim sistemleri için indirebilirsiniz.

Clash of Clans yüklemek/indirmek için tıklayınız. (Apple IOS)

Hakkında Serap KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.