Game Of Thrones 8 Sezon sorular

Netflix altyazı boyutu değiştirme

Merhabalar, bu yazımızda netflix altyazı boyutu nasıl ayarlanır? Bu konumuzda sizlere yazımızda destek vermeye çalışacağız.

Netflix de altyazılı dizi veya film izlerken yazı boyutu varsayılan olarak orta boyutunda ekranda görüntülenmektedir. Buda bazı durumlarda ekranda izlenirken rahatsızlık yaratabilir bazı görmede zorluk çeken kullanıcılar için yazı boyutu büyütmek veya küçültmek gerekebilir. Bizde bu yazımızda netflix altyazı boyutu ayarlama konusunda sizlere nasıl yapılır, nasıl yapılmış olarak anlatmaya çalışacağız.

Bununla birlikte netflix altyazı fon rengini de bu vereceğimiz ayarlar doğrultusunda ayarlamak suretiyle daha belirgin bir şekilde izleme olanağı bulacaksınız. Şimdi asıl konumuz olan netflix altyazı ebatlarını ayarlamaya geldi.

Netflix Altyazı Ölçüsünü Değiştirme

İzlemekte olduğunuz netflix ekranında altyazı boyutu olarak size üç farklı seçenek sunmaktadır. Bunun için küçük, orta ve büyük olmak üzere üç farklı adımla bu işlemi değiştirebilirsiniz.

  • Profil
  • Alt yazı görünümü

Bu adımlarla metin boyutu olarak küçük, orta, büyük ölçülerinden birini seçebilirsiniz. Ayrıca bu alanda arka plan kısmı üzerinden yazıların rengini de ayarlamak suretiyle belirginleştirerek daha iyi görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Altyazı boyutunu özelleştirme, kişileştirme için daha ayrıntılı olarak “https://help.netflix.com/tr/node/100267” adresi üzerinden detaylı olarak bilgi sağlayabilirsiniz. Diğer cihazlarda Apple Tv, iphone ve tüm cihazlar için altyazı boyutunu ölçeklendirebilirsiniz.

Bu yazımızda netflix altyazı boyutunu ayarlama konusunda nasıl yapılıyor, nasıl yapılmış, yapılır konusunda sorulara cevaplar vermeye çalıştık.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.