Başarılı Bir Web Sitesi Geliştirme

Başarılı Bir Web Sitesi Geliştirme Süreci

Bugünkü yazımızda başarılı bir web sitesi geliştirme sürecine değineceğiz.

İşletme, grafik ve programlama bilgisi temellerinde eğitim alan kişiler başarılı ve profesyonel görünümlü bir web sitesi geliştirebilir.

Öncellikle web sitesi tasarımı bir plana dökülmeli ve bir yol haritası çıkarılmalı; geleneksel ve çevrimiçi pazarlama stratejileri bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Web sitesi hazırlarken hedef kitle belirlenmeli, amaç açıkça ifade edilmeli, ana başlıklar ve içerikler gerekli bilgileri içermelidir.

Web siteleri açılacağı tarayıcı özellikleri ve mobil araçlar ile uyumlu olmalıdır.

Web sitesinin geliştirme adımları sırasıyla domain kaydının yapılması, taslağın hazırlanması ve sitenin geliştirilmesidir.

Web sitesinin İnternet ortamındaki yeri ve tabelası olarak adlandırılan domain adresi, işletmelerin İnternet ortamında da özellikle müşteri ve iş ortakları ile iletişimlerini sağlayabilmeleri için gereklidir.

Domain adresleri isimlerin yanında ‘.com’, ‘.edu” ve “.gov” gibi kuruluş türü ve ülke kodlarını barındırırlar.

Taslağın temel aşaması olan amaçların belirlenmesi ile hedef kitlenin özellikleri, sitenin amacı ve işletmenin Vizyonu-Misyonu sitenin taslağının oluşturulmasında tasarımcıya yol gösterir.

Tasarımcı taslağı hazırlarken, kullanıcının siteyi ziyaret ettiğinde en çok önemsediği kriterler olan ekrana geliş (scroll) hızı ve giriş sayfasının stratejik özelliğe sahip olmasına dikkat etmelidir.

Web sitesi taslağı tamamlandıktan sonra, belirlenen hedeflere göre görsel yapı üzerine fonksiyonel özellikler eklenmek için web geliştirme ve kodlama üzerinde çalışacak olan ekip tasarım ekibinden aldığı doneler ile kodlanma işlemini sistematik ve modüler bir şekilde hayata geçirir.

Kaynak: anadolu Üniversitesi WEB TASARIMI SATIŞ VE PAZARLAMA dersi kitap Özeti.

Hakkında G. KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.